Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Aktuální akce
Zítra hurá do Zahrady!
Zítra hurá do Zahrady

Rytmické bubnování, jak dokazují lékařské studie, procvičuje jednoduchým způsobem propojení hemisfér mozku a celkově dokáže organismus uvolnit. Chcete se osvěžit sami nebo s celou rodinou? Poradíme, kde zítra najít pravého odborníka!Po prázdninové přestávce se do Kulturního centra Zahrada opět vrací skupinové bubnování pod vedením Petra Šušora, provozujícího metodu „Drum Circle“. Zítra, jako pak každé první úterý v měsíci, se zde v podvečer (17:30 - 18:30) k bubínkům posadí rodiče s malými dětmi. V následující hodině bude lekce zpřístupněna celé veřejnosti. Začátek místních rytmických cvičení se datuje již od září 2010.


KC ZahradaTechnika Drum Circle, inspirovaná hudebními rituály primitivních amerických a australských kmenů, se zrodila v USA sedmdesátých let. Vedoucí skupiny bubeníků, tzv. faciliátor, určuje během lekce tempo hry a vytváří tak souzvuk, který má v konečném důsledku působit jako forma terapie. Její příznivci si od aktivity slibují zlepšení psychického stavu, imunitního systému i dýchání.


Čeští organizátoři nabízejí své služby pro potřeby v podstatě jakékoliv společenské události, školy, nebo například teambuildingové akce.


Petr Šušor (nar. 13. 12. 1972) je zkušený socioterapeut, zvyklý na práci s dětmi, který dodnes spolupracuje s organizacemi jako Klokánek, či se Vzdělávací institucí Serafin®. Kromě toho je aktivním zpěvákem, tanečníkem a perkusionistou. V roce 2005 pomáhal se založením společnosti The Music Fundation, která si klade za cíl aktivně šířit provozování hudby a příležitostně vystupuje v hudební skupině Český Jazzyk.


Foto: Jiří Kábrt, Praha.cz

(kab)