Praha.cz

 
Developeři zjišťovali, jak vypadá ideální okolí nových bytů v Praze
Čtvrtek, 01. říjen 2015 08:08
Developeři zjišťovali, jak vypadá ideální okolí nových bytů v Praze

Více než 500 lidí, kteří si v uplynulých letech koupili nové byty v Praze, se zúčastnilo průzkumu ohledně občanské vybavenosti v okolí jejich bydlení.Výsledky nejenže pomohou ke zvýšení komfortu v konkrétních oblastech, ale developerům poslouží i jako inspirace při plánování nových projektů. Průzkum totiž jasně ukázal, co lidé v blízkosti svých bytů chtějí a potřebují.


Více než 57 % dotazovaných odpovědělo, že by ve svém okolí (a ideálně přímo v bytovém areálu) uvítalo obchody a různé služby. Podle 60 % by však mělo jít hlavně o menší provozovny, které nebudou rušit klidné bydlení.


Respondenti dokonce hlasovali spíše pro menší komerční prostory přímo v přízemí domů než pro větší obchodní prostory v samostatné budově. Téměř nikdo pak nestojí o blízké obchodně-zábavní centrum.


Finep
Projekt Harfa Park IV od developera FINEP

Nové byty v Praze budou součástí větších celků

Zdá se tedy, že novostavby na "zelené louce" už zájemce o nové byty v Praze nepřitahují. Často zde totiž chybí místo pro relaxaci, setkávání se sousedy nebo třeba obchod se základními potravinami.


Praha by se tak v budoucnu měla zaplnit projekty, které budou skutečně žít. Nové byty tu doplní malé obchody, restaurace, kavárny a třeba kadeřnictví nebo kosmetické salony. Moderní rezidenční areály tak svým obyvatelům nabídnou veškerou občanskou vybavenost v nejbližším okolí.


Finep
Projekt Nad Přehradou IV od FINEPU

Bydlete už nyní v bytech s ideálním okolím

Developer Finep ale může zájemcům o byty v Praze nabídnout kompletní občanskou vybavenost v okolí již dnes. Nezáleží přitom, zda chcete bydlet v Praze 5, 9 nebo 10. Například v bezprostřední blízkosti areálu Britská čtvrť v pražských Stodůlkách je i zdravotnické zařízení, pošta, bankomat, několik restaurací, mateřských i základních škol.


Podobné výhody mají i nové byty v Praze 9. Ve Vysočanech je pár kroků od bytu supermarket, lékárna a dvě restaurace. Pokud budete bydlete v Prosek Parku, můžete chodit na večeře do blízké restaurace, kde jistě potkáte mnoho sousedů. Restaurace s letní zahrádkou je totiž vyhlášená výbornou kuchyní.


Finep
Projekt Prosek Park VI od FINEPU

Novostavby, kterými se pyšní Praha 10, jsou na tom snad ještě lépe. Bydlení v projektu Nad Přehradou nabízí nejen blízkost Hostivařské přehrady, ale i snadnou dostupnost pošty, bankomatu a několika mateřských a základních škol.


Finep
Rodinné bydlení v rámci projektu Nad Přehradou IV

Lokalita Malý háj ve Štěrboholech je obklopena sportovišti, blízko je však i restaurace, obchod s potravinami a základní a mateřská škola.Developeři zjišťovali, jak vypadá ideální okolí nových bytů v Praze