Praha.cz

 
FestMichael oživí i letos kulturní život hlavního města přehlídkou studentských prací
Úterý, 02. červen 2015 14:40
FESTMICHAEL 2014

Všichni, kdo mají rádi neotřelé nápady tvůrců nastupující umělecké generace, by měli zpozornět. Blíží se přehlídka tvorby studentů školy Michael. FestMichael proběhne letos již pošesté a opět obohatí nabídku kulturních akcí metropole a originálním způsobem oživí její veřejný prostor.FESTMICHAEL 2014

I letos budou pod širým nebem v samém centru Prahy na náměstí Míru k vidění práce studentů grafiky a fotografie. A v proslulém kině Lucerna se publiku představí práce budoucích profesionálních filmařů – režisérů, kameramanů, střihačů, scenáristů, odborníků na postprodukční úpravy...


Již tradičně FestMichael po organizační i koncepčně-tvůrčí stránce připravují sami studenti. Vytvářejí rovněž vizuální styl projektu, včetně loga či znělky. Střední škola a Vyšší odborná škola reklamní a umělecké tvorby Michael akci s pomocí sponzorů financuje a zajišťuje i účast známých osobností –uměleckých garantů projektu a členů odborné poroty. V letošním roce se v této roli představí kupříkladu režisér Jan Hřebejk, fotograf Antonín Kratochvíl či grafický designér Jiří Toman.


FestMichael se každoročně setkává s nadšenou odezvou diváků, kteří často bývají překvapeni uměleckou úrovní a názorovou originalitou představovaných děl. Týká se to všech oborů – grafického designu, fotografické tvorby a filmové tvorby.


FESTMICHAEL 2014

Rozhodně si ani Vy nenechte FestMichael ujít. Nebudete litovat!


Akce bude zahájena 18. 6. 2015 v kině Lucerna, kde ve 14 hodin začíná projekce oboru filmová tvorba. V 16.30 h následuje slavnostní vernisáž na náměstí Míru. Vystavené práce si můžete prohlédnout do 17. 7. 2015.


FestMichael oživí i letos kulturní život hlavního města přehlídkou studentských prací