Praha.cz

 
Je to tu. Po mnoha letech nové byty zdražují!
Pondělí, 01. červen 2015 08:56
Je to tu. Po mnoha letech nové byty zdražují!

V posledních letech zažil trh s nemovitostmi boom. Díky nízkým sazbám hypoték se zájem o nové byty zvýšil, čímž se snížily jejich ceny. Toto období ale končí a ceny stoupají.
V Praze se v roce 2014 prodalo 5950 nových bytů a ještě letos v únoru si vzalo hypotéku téměř 7 000 lidí. Ti si tak ještě stihli koupit vysněný byt či dům za výhodných podmínek, jelikož nyní ceny stoupnou o 100 tisíc korun a více.


Zatímco loni ceny bytů v Praze klesaly o 0,89 %, letos mohou vystřelit vzhůru o zhruba 7 %. Záleží samozřejmě také na lokalitě, kde se byt nachází. Za byty v centru Prahy zájemci standardně zaplatí okolo 100 tisíc korun za metr čtverečný, dlouhodobě pak stoupají třeba ceny za byty v Praze 4 a 7.


Odborníci očekávají, že i nadále bude největší zájem o byty 2+kk v Praze. Byty s těmito dispozicemi totiž vyhovují jak singles, mladým párům bez dětí či jedním dítětem i lidem v důchodu.


Finep

Využijte slev, ale pospěšte si

Nové byty v Praze však stále můžete koupit i výhodně. Společnost Finep nabízí přes sto nových bytů 2+kk a stovky bytů s jinými dispozicemi. Na všechny se navíc vztahuje nyní akční sleva 5 %.


Všechny byty se nalézají v lukrativních čtvrtích, které spojují vynikající občanskou vybavenost v okolí, snadnou dostupnost do centra a dostatek zeleně.

S výběrem neotálejte nejen kvůli zvyšujícím se cenám, ale i proto, že například byty z projektu Kaskády Barrandov jsou již zcela vyprodané. Poslední 8 volných bytů hlásí také atraktivní projekt Nad přehradou.Finep_2

Bydlete v Praze 5, 9 nebo 10

V Praze 5 jsou stále v nabídce byty z projektu Britská čtvrť, a to jak populární 2+kk, tak i větší. Všechny prostory jsou navíc bezbariérové a stanice metra Stodůlky je vzdálena pouhou minutu chůze.


Byty na prodej v Praze jsou i ve Vysočanech a Proseku. V projektech Harfa Park a Prosek Park jistě najdou zalíbení aktivní jedinci i rodiny s dětmi. Zatímco Harfa Park je ideální pro výpravy do víru velkoměsta, Prosek je obklopen zelení a pro snadnou dostupnost na sportoviště si ho oblíbí každý sportovec.


Finep_3

Sportovci také mohou uvažovat o lokalitě Malý Háj ve Štěrboholech. V blízkosti stojí sportovní areál, za domem vede cyklostezka a nedaleko je golfové hřiště. Kromě bytů 2+kk tu jsou na prodej i 1+kk nebo naopak větší byty.


Je to tu. Po mnoha letech nové byty zdražují!