Praha.cz

 
Obyvatelé Prahy mají větší obavy z vloupání než zbytek České republiky
Pondělí, 03. říjen 2016 13:31
Obyvatelé Prahy mají větší obavy z vloupání než zbytek České republiky

Co je nejčastější příčinou majetkových škod v České republice? Podle statistik téměř každý druhý Čech někdy řešil problémy související s únikem vody. Druhým nejběžnějším problémem je vloupání, se kterým se setkalo téměř 30 % obyvatel. Odborníci z pojišťovny ERGO přesto tvrdí, že se našinci nejvíce obávají požáru, a to navzdory tomu, že události související s ohněm patří k nejméně obvyklým pojistným událostem. Přečtěte si jak je na tom Praha ve srovnání se zbytkem republiky.


Nejobvyklejší majetkovou škodou je vytopená domácnost. V průběhu života se s tímto problémem potkalo cca 46 % Čechů. Praha je společně s Ústeckým krajem na špici.


Obyvatelé Prahy mají větší obavy z vloupání než zbytek České republiky

Druhé místo patří škodám na majetku způsobených vloupáním do bytu, domu, garáže nebo zahrady. Nepříjemná situace potkala přibližně třetinu obyvatel, a to zejména během letních prázdnin, kdy houfně opouští domovy. Mít sjednané pojištění bytu v době, kdy ho na delší dobu opouštíte, rozhodně není od věci. V průběhu letních měsíců počet vloupání výrazně roste. Vykradené byty, sklepy a garáže se přitom nejčastěji řeší právě v Praze. Pojišťovna ERGO uvedla, že s vloupáním má zkušenosti téměř 40 % respondentů. Na opačném konci je Vysočina, kde se s následky vloupání vyrovnává v průměru každý šestý až sedmý klient.

Pomyslná bronzová příčka pojistných událostí patří škodám způsobených krupobitím. Následuje vandalismus, vichřice a mrazy. Co se týče majetkových škod zapříčiněných povodněmi a záplavami, potkaly každého dvacátého respondenta. Ještě vzácnější jsou škody způsobené ohněm. Požáry se týkají jen 3 % respondentů.


Obyvatelé Prahy mají větší obavy z vloupání než zbytek České republiky

Pojištění domácnosti je oblíbený produkt a Češi si ho sjednávají více než v minulosti. Pražané se nejvíce obávají vloupání. Podle statistik má strach 47 % dotázaných. Nejmenší obavy naopak panují v Královéhradeckém kraji. Přírodních živlů se však obává pouze 14 % obyvatel Prahy.

Z průzkumů zároveň vyplynulo, že se Češi obecně k pojištění majetku staví jako k důležitému produktu a většina si čte pozorně VPP pro pojištění bytu.
Komerční článek(zem)Obyvatelé Prahy mají větší obavy z vloupání než zbytek České republiky