Praha.cz

 
Počítačových útoků je stále více! Začněte se účinně bránit!
Pondělí, 10. srpen 2015 10:00
Počítačových útoků je stále více! Začněte se účinně bránit!

Na internetu kolují miliony nebezpečných programů v podobě virů, trojských koní a dalších, které dokáží i během několika vteřin napadnout systém a napáchat velké škody. Najděte si nyní v létě několik minut a zkontrolujte zabezpečení vašeho počítače. Poradíme vám, jak nastavit ochranu tak, aby byl váš počítač maximálně chráněn.Antivir v kombinaci s doplňky

Každý zodpovědný uživatel má v počítači nainstalován antivirový program. Pokud ho nemáte a myslíte si, že se jedná o drahou záležitost, jste na omylu. I velmi výkonné antivirové programy můžete získat zdarma. Zde je jejich seznam.


Je třeba si uvědomit, že ani sebedokonalejší antivir nemůže komplexní ochranu zvládnout sám. Internetem kolují i velmi „nenápadné“ programy typu spyware a malware, které se mohou i přes kvalitní antivirový program dostat do počítače a vytáhnout z něho velmi cenná data. Chcete-li mít jistotu kvalitní ochrany, instalujte si jako doplněk antispywarové či antimalwarové programy. Mezi nejlepší patří: Malwarebytes Antimalware, SuperAntiSpyware, SpyHunter 4 a další. I tyto programy lze získat zdarma.


Abax.cz

Firewall a vaše chování

Mezi ochranné prvky patří aktivní brána firewall, kterou najdete v Ovládacích panelech systému Windows. Funguje jako filtr, který do počítače pustí jen důvěryhodné informace. Zapněte si ji! Téměř každý servis počítačů Praha vám také potvrdí, že za napadení počítače si můžeme vlastně sami, a to především nezodpovědným chováním. Stačí přitom jediné – nenavštěvovat nedůvěryhodné stránky, nestahovat z neprověřených zdrojů a nedívat se na každou „ptákovinu“, kterou vidíte. Právě za neuvěřitelnými zprávami například na sociálních sítích bývají často ukryté nebezpečné viry.


Abax.cz

Dbejte na pravidelnou kontrolu počítače

Abyste měli jistotu, že je váš počítač v dobré kondici, zajděte minimálně jednou za rok do servisu a nechte si provést diagnostiku. Doporučujeme servis notebooků Praha, který zajišťuje společnost ABAX servisní centrum s.r.o. Pro počítač si přijedou třeba k vám domů či do firmy. Opravy dělají rychle a za velmi příjemné ceny. Kompletní ceník včetně nabídky služeb (záchrana dat Praha, čištění počítače, opravy tiskáren atd.) najdete na webových stránkách společnosti – www.abax.cz.


Počítačových útoků je stále více! Začněte se účinně bránit!