Praha.cz

 
Rozhodující kritéria při výběru bytu v Praze? Cena, lokalita a dopravní dostupnost!
Čtvrtek, 02. červen 2016 09:50

Nemáte-li s výběrem bytu předchozí zkušenosti, můžete snadno šlápnout vedle. Klíčovými parametry jsou cena, lokalita a dopravní dostupnost, ale najdou se i další kritéria, která byste neměli podcenit. Například to, jestli je pozemek ve vlastnictví developera, což si lze jednoduše ověřit výpisem z katastru nemovitosti. Prodej nových bytů obvykle začíná v momentě, kdy je hotová projektová dokumentace, takže již musí být vyřešena i otázka vlastnictví pozemku.Rozhodnete-li se pro starší byt v bytovém domě, prověřte si majetkoprávní vztahy ostatních obyvatel domu. Věnujte pozornost celkovému stavu budovy a zjistěte si co nejvíce informací o dané lokalitě. Je v blízkosti bytu dostatek zelených ploch a míst pro sportovní a kulturní vyžití? Neméně podstatná je infrastruktura – přítomnost školky, školy, zdravotního střediska apod.


Pokud si chcete pořídit byt za účelem budoucího pronájmu, zaměřte se na nabídky volných malometrážních bytů v centru města. Po takových bytech je z hlediska pronájmu mnohem větší poptávka než po větších bytech v klidných lokalitách mimo centrum. Tyto byty Praha si vybírají rodiny s dětmi a starší páry toužící po klidu.

Naprosto zásadní je dopravní dostupnost a občanská vybavenost. V souvislosti s dopravní dostupností pak spojení s centrem bez zbytečných přestupů, ideálně metrem. Zastávka metra by měla být od bydliště v optimální vzdálenosti, ale nikoliv příliš blízko, protože v takovém případě by kolem bytu procházelo příliš mnoho lidí. V tomto ohledu excelují například nové byty Praha 4. Neméně atraktivní jsou také některé developerské projekty Praha 6, 9 a 10.


Předtím, než učiníte pevné rozhodnutí, si prověřte, jestli se v bezprostředním okolí vašeho budoucího bytu nebude v brzké době stavět. Jedině tak budete mít jistotu, že se podoba místa minimálně několik let příliš nezmění.
Komerční sdělení


Rozhodující kritéria při výběru bytu v Praze? Cena, lokalita a dopravní dostupnost!