Praha.cz

 
V centru Plzně otevírá Konopná lékárna
Čtvrtek, 08. leden 2015 09:51
Konopná lékárna

Léčivé konopí si razí cestu. Plzeňáci se dočkali první lékárny, specializované výhradně na prostředky z léčivého konopí. Věnovat se jim budou odborníci na výživu a tuto starobylou bylinu. Pomoc v nově otevřené apatyce na ulici Bezručova mohou nalézt například lidé trpící atopickým ekzémem, lupénkou či bolestmi pohybového ústrojí. Doplňky stravy z konopí zas ocení sportovci či maminky s dětmi.


V první plzeňské konopné lékárně v samotném centru v ulici Bezručova 6/148 naleznou pomoc zastánci konopných prostředků i zvědavci. Produkty obsahují povolené množství THC do 0,3 %. „Konopná mast univerzální je kupříkladu oficiální zdravotnický prostředek. Na naši konopnou mast máme stovky kladných referencí od zákazníků,“ vybírá z širokého spektra konopných produktů Jiří Stabla z Carun Pharmacy. Klasické lékárny často oponují, že konopné prostředky mají v sortimentu. „Možná mají kosmetiku, ale my nabízíme zdravotnický prostředek. Lidé si zaslouží, aby v sortimentu skutečnou konopnou mast našli,“ vysvětluje zakladatel konopné značky Carun Jiří Stabla.


Konopná lékárna

V rostlině konopí léčí látky zvané kanabinoidy a ty se nacházejí jen ve vzrostlé zelené rostlině. Vůbec nevadí, že cannabis sativa (konopí seté) obsahuje jen minimální množství THC, protože obsahuje řadu dalších léčivých kanabinoidů. Prostředky jsou tak vhodné při bolestech kloubů, svalů, šlach, zánětech, lupence, atopickém ekzému, hemeroidech, křečových žílách, bércových vředech, ale i migrénách, bolestech hlavy, menstruačních bolestech, astmatických potížích, zánětech hrtanu, začínající rýmě či výronech. Rostlina konopí s ověřeným léčivým vlivem na lidský organismus je už tisíce let starý lék, používaný na onemocnění kůže a proti bolesti, a to až do nástupu chemických léků ve dvacátém století.


Zájem je o konopnou mast či semínko

Největší zájem je mezi lidmi o konopnou mast. Velké popularitě se dostává i konopnému semínku. Nechybí ani konopné těstoviny či konopná ústní voda. Konopný olej se pak hodí zejména do koupele na hydrataci celého těla. Pomáhá také na poškozené vlasy či nehty. Prostředky z lékárny mohou užívat dokonce děti, jako například novou konopnou mast. Přípravky na tělesné bolesti a další zdravotní neduhy společně s potravinovými doplňky z konopí jsou dostupné pro všechny. Na jaro je velký zájem o konopný sirup proti kašli či konopné lístky na přípravu čaje.


Základní informace o lékárně:

Adresa:

Bezručova 6/148

301 00 Plzeň

Otevírací doba: po-pá od 10.00-18.00, so: 10.00-14.00


Více informací získáte na webu http://www.konopnyshop.cz/.


O značce CARUN

Výrobce CARUN, VlP s.r.o., je výhradně českou výrobní a obchodní společností, nabízející široký sortiment prověřených odborně připravených produktů z konopí, které firma prodává po celé EU. V současné době je firma jediným českým výrobcem, který vyrábí zdravotnický prostředek z konopí botanického druhu. Společnost je vlastníkem nejznámějšího konopného portálu v ČR http://www.konopnyshop.cz/. Carun je registrovanou značkou. Slogan firmy: „Znáte pravdu o konopí?“.

Více informací získáte také na http://www.carun.cz/ nebo na http://www.konopnyshop.cz/.


V centru Plzně otevírá Konopná lékárna