Praha.cz

 
Vybíráme byt pro rodinu v Praze: Zaostřeno na nejdůležitější kritéria
Pátek, 08. červenec 2016 17:49

Máte nutkání „opustit lokál“ a uvelebit se v novém bytě v Praze, který ten stávající předčí snad ve všech ohledech? Pokud je vašim hnacím motorem rozrůstající se rodina, pravděpodobně vám skutečně nezbude, než se poohlédnout po větším bydlení. Prozradíme vám, na co si dát pozor.
1.) Lokalita


Proč je lokalita tak důležitá? Protože nebudete trávit 24 hodin mezi čtyřmi stěnami. Spoustu času strávíte dojížděním do práce, nakupováním a s trochou štěstí i v přírodě či ve světě kultury. Proto je podstatné, aby vaše nová adresa nebyla „z ruky“. Zaměřte se na nové byty v Praze v tzv. „prémiových lokalitách“.
Klíčová je dostupnost MHD, přítomnost metra a přítomnost veškeré občanské vybavenosti. Není od věci, když se v bezprostředním okolí bydliště nachází školka/škola, ordinace dětského a praktického lékaře, supermarket a další služby, které využíváte téměř každý den.


2.) Vhodně zvolená dispozice


Volba dispozice je neméně podstatná jako lokalita. Pokud si představujete, že ve dvoupokojovém bytě budete mít dost místa i s větším dítětem, zřejmě budete zklamáni. Rozhodně to není pravé ořechové, mnohem lépe se budete cítit v bytě s vlastní ložnicí. To samé analogicky platí v případě dvou dětí. Třípokojový byt je minimum, ideální je čtyřpokoják, ve kterém mají obě děti dostatek soukromí.

Máte snad obavy, že váš rozpočet větší byt neustojí? Nebojte se, k mání jsou i levné rodinné byty v Praze. Skvělým příkladem je rezidence NA VACKOVĚ, kterou staví renomovaný developer Metrostav Development.

3.) Finančně nenáročný provoz

Vysoké účty za energie vám budou pravidelně kazit náladu. Dobře si spočítejte, jestli se vám koupě levnějšího bytu vyplatí i z dlouhodobého hlediska. Plánujete-li na daném místě setrvat delší dobu, mohla by vás vyšší energetická náročnost vyjít draho. Raději investujte do bytu v novostavbě s nízkou energetickou náročností.

Inzerce


(zem)Vybíráme byt pro rodinu v Praze: Zaostřeno na nejdůležitější kritéria