Praha.cz

 
Výměna oken
Středa, 10. červen 2015 07:58
Výměna oken

Okna i dveře jsou svou plochou zásadním činitelem v zajištění komfortu tepla, dostatečného osvětlení i tlumení venkovního hluku každé místnosti. Podíl mají i na bezpečnosti domu. Současné technologie již nabízí velmi kvalitní a designově zajímavé produkty v přístupných cenách a ani výměny se není třeba obávat. I zde se rozhodně vyplatí spolehnout se na profesionální montážní firmu. Montáž oken sice probíhá relativně rychle, nicméně při neodborné manipulaci snadno dojde k poškození celku okna. Instalace musí probíhat s maximální přesností, i drobná odchylka by mohla v budoucnu výrazně narušit funkci oken, snižovala by tepelně izolační vlastnosti a vedla k pozdějšímu zatékání vody a k poškození i okolního prostoru.


Demontáž starých oken

Okna - ostění

Výměna oken i dveří sestává ze třech hlavních kroků. První krok s sebou přináší prašnost. Křídla oken jsou vysazena a původní rám se rozřeže na díly. Vzniklý okenní otvor se upraví k osazení novým rámem. V této fázi samozřejmě doporučujeme uvolnit prostor v bezprostřední blízkosti okna, zakrýt nábytek a srolovat koberec, nebo podlahu překrýt ochrannou plachtou. Profesionální firma však i v tomto bodě postupuje s maximální opatrností a bude dbát skutečně zvýšenou pozornost, aby nedošlo k poškození ostění. Zajistí následovně i ekologickou likvidaci starého materiálu.


Usazení rámu

V dalším kroku se do otvoru okna vsadí rám. Vsazení rámu musí být v maximální rovině právě z důvodu zajištění bez vadné funkce otvírání křídel oken i těsnosti po celém obvodu. Rám je upevněn do zdiva turbo šrouby nebo kotevními plechy. Pak následuje kontrola usazení a spáry po celém obvodu jsou vyplněny polyuretanovou pěnou. Pěna funguje nejen k zarovnání povrchu, ale i jako důležitá tepelná izolace. Po zatvrdnutí pěny jsou odstraněny pomocné klíny, a doplní se otvory po nich.


Dokončovací zednické práce

Poslední jsou na řadě zakončovací zednické práce. Okna jsou zakryta folií proti poškození. Přebytečná těsnící pěna se odřízne a zarovná s okolním zdivem. Následuje zakrytí ostění novou vrstvou štukové omítky, v případě nutnosti mohou být hrany zajištěny i rohovou lištou. Osadí se parapety a zednicky se zapraví i část ostění pod nimi.Okna - použití pásky

Při výběru montážní a dodavatelské firmy se vždy řiďte dobrými referencemi. Výměna oken je pro každou domácnost investicí a velkou viditelnou změnou. Nová okna vám zajistí úsporu při vytápění, větší komfort větrání i nový vzhled vašeho domova. Kvalitní firma vám pak může garantovat skutečně dlouhodobou spokojenost, profesionálně odvedenou práci bez dílčích problémů, náročného úklidu či poškození majetku. Výměnu oken doporučujeme každému staršímu objektu, zároveň doporučujeme i firmu ARTOKNA s.r.o., která vám touto zárukou bude.


Zdroj: ARTOKNA s.r.o.

Foto: ARTOKNA s.r.o.


Výměna oken