Praha.cz

 
Zájemců o bydlení v Praze stále přibývá. Jaké druhy bydlení jsou nejvyhledávanější?
Pondělí, 03. srpen 2015 10:25
Zájemců o bydlení v Praze stále přibývá. Jaké druhy bydlení jsou nejvyhledávanější?

Bydlení v Praze se stává stále vyhledávanějším pojmem pro obyvatele celé republiky. Do Prahy se lidé stěhují nejčastěji kvůli zaměstnání, ale tento krok může být uskutečněn i z důvodu obliby velkoměstského stylu života. Ať už je důvod jakýkoliv, každoročně se počet nových pražanů zvyšuje. A nejedná se rozhodně o zanedbatelnou sumu, ale o několik procent nově příchozích. Jaké druhy bydlení nejčastěji vyhledávají noví obyvatelé hlavního města?


Nejvyhledávanější jsou stále byty

Nejvyhledávanějším způsobem bydlení pro nově příchozí obyvatele Prahy jsou byty. Noví majitelé ale nechtějí byty ve starších bytových domech, ale v moderních, nově postavených developerských projektech. I stávající pražané mají zájem bydlet v nových developerských projektech. Více o tomto tématu zde. Nové developerské projekty v Praze jsou vyhlášené svou vysokou kvalitou, dobrou volbou lokality a vysokým stupněm elegance. Nejčastěji je vyhledáván prodej bytů Praha do osobního vlastnictví. Méně oblíbenými variantami je pronájem bytu nebo koupě bytu družstevního.


Sekyragroup

I některé lokality jsou vyhledávanější než jiné

V současné době na pražském trhu působí hned několik developerských společností, které výstavbu nových projektů rovnoměrně rozptylují do různých částí Prahy i do jejích okrajových částí. V každé části města lze v současnosti najít některý z developerských projektů, centra nevyjímaje. I když některé městské části jsou pro nové obyvatele lákavější, než jiné. Jedná se například o nové byty v Praze 5, 9 nebo Praze 10. Tyto lokality jsou dále od centra, ale disponují skvělou dostupností. V jejich blízkosti je množství zeleně a disponují kompletní občanskou vybaveností, což jsou u nových rezidentů žádané parametry bydlení.
Rodinné domy na ústupu, ale pozemky na vzestupu

Podle posledních průzkumů začíná mírně klesat obliba prodeje novostaveb rodinných domů. Naopak na vzestupu je prodej samotných stavebních pozemků a parcel. Noví rezidenti si totiž stále častěji chtějí vytvořit bydlení na míru, přesně podle vlastních představ. I pro samostatné pozemky jsou oblíbenější lokality a městské části. I v této kategorii jsou často vyhledávané pozemky Praha 9, Praha 5 nebo Praha 10.


Sekyragroup

Pokud se zajímáte o možnosti nového bydlení v Praze, kontaktujte zkušeného partnera, společnost Sekyragroup. Developer Sekyragroup má dlouholeté zkušenosti se stavbou bytů i domů v Praze a okolí a bude vám nápomocen při zařizování vašeho vysněného bydlení.Zájemců o bydlení v Praze stále přibývá. Jaké druhy bydlení jsou nejvyhledávanější?