Praha.cz

 
Národní muzeum zve děti do tajemného světa archeologie
Středa, 11. únor 2015 18:50

Národní muzeum zve na neděli 15. února 2015 všechny malé i velké návštěvníky do Národopisného muzea – Musaionu, kde se v rámci oblíbeného cyklu Aspoň na víkend dozvědí zajímavosti z tajemného světa archeologie. Tentokrát se během zábavného odpoledne návštěvníci ocitnou na archeologických vykopávkách, kde se jim snad podaří odkrýt prastaré nálezy.Prohlédnou si také originální archeologické předměty, poznají krásu pravěkých oděvů a ve výtvarné dílně si vyrobí vlastní archeologický artefakt.

Jaké vybavení potřebuje archeolog ke své práci, které nálezy patří mezi nejčastější a co ho na své práci baví nejvíce? Nejen na tyto otázky všem zvídavým návštěvníkům odpovědí archeologové z Národního muzea.

Pro děti a jejich doprovod je připraven bohatý program, během něhož se přiučí archeologickému řemeslu. Přenesou se na archeologické vykopávky a následně i do laboratoře, aby pak okem zkušeného odborníka vyhodnotili celý archeologický výzkum. Rovněž se setkají s originálními archeologickými nálezy, jako jsou keramické střepy či kosterní materiál. Odpoledne pak mohou příjemně završit v kreativní dílně, z níž si domů odnesou vlastní archeologický artefakt.


Program od 13.00 do 17.00 hodin:

- odkrývání archeologických nálezů
- setkání s originálními archeologickými nálezy
- sestavování a rekonstrukce archeologických artefaktů
- poznávání pravěkých oděvů a šperků, fotografický ateliér
- kreativní dílna

Místo akce:

Akce se uskuteční v Národopisném muzeu – Musaionu, Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5 - Smíchov.

Mapa zde: http://www.mapy.cz/s/fOgZ

Doprava

- tramvaj č. 6, 9, 12, 20, zastávka Švandovo divadlo
- autobus č. 176, stanice Kobrova

Vstupné:

Vstupné na akci je v ceně běžné vstupenky do muzea.

- základní vstupné 70 Kč
- snížené vstupné 40 Kč (pro seniory nad 60 let, držitele průkazů ZTP, ISIC, ITIC, děti 6–15 let, studenty SŠ a VŠ po předložení studijního průkazu)
- rodinné vstupné 110 Kč (pro dospělé s dětmi - maximálně 2 dospělí a 3 děti)

Více dalších informací o akci Aspoň na víkend se staň archeologem! naleznete na stránkách Národního muzea http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Prirodovedecke-muzeum-HM/Aspon-na-vikend-se-stan-archeologem.html.

Informace o Národopisném muzeu - Musaionu(otevírací doba, aktuální výstavy, kompletní informace o vstupném atd.): http://www.nm.cz/Hlavni-strana/Navstivte-nas/Narodopisne-muzeum-Musaion.htmlZdroj a foto: zdroj: Národní muzeum

(zem)