Praha.cz

 
Od 1. května můžete vidět desítky voskových celebrit na jednom místě
Úterý, 22. duben 2014 14:29
Voskové figuríny v Praze

V Praze vrcholí přípravy na otevření pobočky francouzského muzea voskových figurín Grévin, které první návštěvníky přivítá 1. května. Na ploše 3000 metrů čtverečních ve třech patrech domu v Celetné ulici nabídne tuzemské i zahraniční osobnosti.Voskové figurínyFrancouzské Musée Grévin v Praze připravuje zcela unikátní koncept setkání s největšími osobnostmi domácí i zahraniční scény na rozlehlé ploše muzea, a to ve špičkovém provedení a ojedinělém architektonickém ztvárnění. Návštěvníci budou procházet těmi nejdůležitějšími časovými érami světových dějin a dopřejí si setkání s těmi, které obdivují třeba jen na plátnech kin.


Už se dolaďují poslední detaily


Na jaře minulého roku oznámila francouzská společnost Compagnie des Alpes svůj záměr otevřít svou teprve druhou celosvětovou pobočku Musée Grévin, a to právě v srdci Evropy, v Praze v Celetné ulici. V uplynulých měsících proběhla řada setkání uměleckého týmu Grévin Paris s českými osobnostmi a rovněž byla započata tvorba soch historických osobností.


Celková investice do projektu se pohybuje kolem deseti milionů eur (cca 260 milionů Kč). Informovala o tom zástupkyně muzea Grévin Linda Hodíková.„V současné době se dolaďují poslední přípravy otevření a staví figuríny," uvedla Hodíková.


Podíváte se také do historie


Musée Grévin nabídne náhled nejen do světa současného showbyznysu Čech a zahraničí, ale také do historie. Návštěvníci se mohou těšit na setkání s Mahátmou Gándhím, Karlem IV, Svatým Václavem, Charlie Chaplinem, Louisem Armstrongem, Janem Ámosem Komenským nebo třeba s Mozartem. Chybět nebudou ani postavičky ze světa pohádek, třeba Krteček či Spejbl a Hurvínek.


Tvorba figurínJedna socha vyjde na více než milion korun


„Tvorba jedné sochy pro muzeum Grévin trvá minimálně tři měsíce a náklady na ni začínají na milionu korun. Podílí se na ní sochaři, vlásenkáři, kostyméři a další zástupci uměleckého týmu Grévin Paris," sdělila Hodíková s tím, že na celém procesu výroby jedné figuríny se podílí až 15 osob a k výrobě soch spotřebují 130 litrů laku a 100 kilogramů vosku ročně.


Foto: novinky.cz, idnes.cz

(rez)