Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (07. 12. - 13. 12. 2015)
Neděle, 06. prosinec 2015 17:30
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (07. 12. - 13. 12. 2015), foto: pixabay.com

Druhý adventní týden je v Praze ve znamení vánočních akcí. Pokud stále přemýšlíte, čím byste udělali svým nejbližším radost, jistě navštivte některý z vánočních jarmarků s doprovodným programem, kde načerpáte inspiraci. K Vánocům patří i betlémy, jejichž přehlídku uvidíte v Muzeu Karlova mostu. Děti si mohou také zasoutěžit v boulderingu, vyrobit svíčky a ozdoby v Toulcově dvoře a dospělí zase zavítat na setkání s výživovým odborníkem nebo na designSUPERMARKET .Betlémy v Muzeu Karlova mostu

29. 11. 2015 – 03. 02. 2016

Plakát k akci z webu www.muzeumkarlovamostu.cz Vánoční stromek se slaměnými ozdobami, adventní věnec a na něm svíčky, vůně skořice a cukroví – to jsou Vánoce v Muzeu Karlova mostu. Součástí Vánoc je neodmyslitelně také betlém – scenérie krajiny, v níž se uprostřed chléva mezi zvířaty narodil Ježíšek, za kterým se vydávají lidé ze všech koutů světa. Variací na toto téma existují desítky. Ty nejtypičtější betlémy, kterými dodnes v předvánočním čase zdobíme české domácnosti, ale hlavně ukázky, jak se betlémy rodí, mohou návštěvníci shlédnout až do 3. února 2016 v Muzeu Karlova mostu v Praze.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum Karlova mostu, Křížovnické náměstí 2, Praha 1 – Staré MěstoVánoční jarmark v Klementinu

07. 12. 2015

Plakát k akci z webu www.nkp.cz Národní knihovna ČR a Klub tvořivých knihovníků SKIP pořádá v pondělí 7. prosince Vánoční jarmark v Klementinu. Hlavní nádvoří opět ožije vánoční atmosférou a nabídne inspiraci i nejrůznější rukodělné výrobky. Nejen k vidění, ale i k zakoupení budou šperky, látkové hračky, parafínové svíčky, glycerinová mýdla, knihařské výrobky, batikované šátky, patchwork, vánoční dekorace a mnohé další. Od 14 hodin podtrhne celou atmosféru koncert dětských sborů Zvoneček, Prážata a Bělásek, který se odehraje v Zrcadlové kapli. Návštěvníci nepřijdou ani o komentované prohlídky nově zrevitalizované části Klementina traktu Křížovnické chodby, které je nejstarší částí celého areálu či výstavu biblických příběhů na renesančních iluminacích v Galerii Klementinum.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní knihovna, Klementinum, Mariánské nám. 5, Praha 1Vánoce na statku ve znamení lidové tradice

07. 12. 2015

Vánoce na statku 2014 z webu www.toulcuvdvur.cz Tvořivé odpoledne plné vánoční atmosféry při výrobě svíček, přáníček, lidových ozdobiček nebo malování perníčků klasickou bílou polevou čeká na všechny návštěvníky, kteří od 14 do 18 hodin zavítají do Toulcova dvora. Součástí programu bude v době od 17.30 do 18.00 i Živý betlém. Ti, zájemci, kteří se přijdou podívat jen na betlém, zaplatí jednotné vstupné 20 Kč, ti, kteří se předem zúčastnili odpoledního programu, mají Živý betlém v ceně vstupného.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10Pražský opičák

08. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Stěna vysoká 4,5 metru a vysoké matrace pokrývající celou podlahovou plochu patří k jedné z forem sportovního lezení, kterou je bouldering. Jedná se o velice zdravý sport, při kterém se namáhají rovnoměrně všechny části těla. Je vhodný pro dospělé i malé děti. Děti se při něm učí koordinovat své pohyby a využívat svoji sílu, dospělí si pak tímto sportem kompenzují sedavé zaměstnání. Každoročně připravuje Lokal Blok dětské závody Pražský Opičák! Přiveďte své děti a nechte je zasoutěžit na odpovídajících závodních cestách. Na soutěžící čeká přátelské sportovní zázemí i velké množství potěšujících cen.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Lokal Blok - boulderová stěna, náměstí 14. října 10, Praha 5 – SmíchovDoběhněte Vánoce!

09. 12. 2015

Plakát k akci z webu MČ Praha 4 Snad každý by si chtěl užít Vánoce plné radosti klidu a dobrého jídla a pití a současně se nebát po svátcích stoupnout na váhu. Jak zmírnit předvánoční stres, ušetřit a přitom udělat blízkým radost se dozvíte na Vánočním setkání s výživovým odborníkem Petrem Havlíčkem, koučkou Petrou L. Krajčinovič a moderátorkou Jitkou Vlkovou Impulsovou, které pořádá MČ Praha 4 s Běžeckou školou Praha 4. Přijďte se dozvědět zajímavé informace a získat pozitivní energii a malý dárek k tomu.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nuselská radnice, Táborská 500, Praha 4Stříbrné vánoční dny

10. 12. – 13. 12. 2015

Logo k akci z webu vanocnidny.cz Navštivte 7. veletrh dárků, dekorací a spotřebního zboží a užijte si na něm předvánoční atmosféru plnou vůní, vánočních koled a svařeného vína. Pro návštěvníky oblíbené předvánoční akce bude připraveno tisíce tipů na vánoční dárky všeho druhu a také atraktivní doprovodný program. Chybět nebudou ani vánoční dekorace podle posledních trendů, šperky, móda, design či rukodělné výrobky, kreativní workshopy i dobré jídlo. Ručně vyráběná maličkost udělá leckdy větší radost, než drahý dárek. Navštivte proto v těchto dnech Stříbrné vánoční dny a udělejte radost svým blízkým!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – LetňanyDesignSUPERMARKET

10. 12. – 13. 12. 2015

Pozvánka na akci z webu www.designsupermarket.cz Mezinárodní prodejní festival současného designu designSUPERMARKET je opět v Praze. Hlavním bodem devátého ročníku tradiční prodejní přehlídky bude Showroom – koncentrovaná prodejní přehlídka kurátorského výběru desítek současných českých i zahraničních autorů. V programu nechybí ani doprovodné výstavy, přednášky, workshopy a v neposlední řadě i večírky. Součástí akce je tradiční designSUPERMARKET knihkupectví, které nabízí návštěvníkům festivalu unikátní výběr knih a magazínů zaměřených na umění, design, módu a architekturu. Důležitou součástí knihkupectví budou také knihy pro děti.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kafkův dům, Nám. Fr. Kafky 3, Praha 1Vánoce s Prahou 4

11. 12. 2015

Plakát k akci z webu MČ Praha 4 Přijďte strávit příjemné vánoční odpoledne do areálu Žlutých lázní. Na malé i velké návštěvníky čekají zajímavé workshopy s nejen vánoční tématikou. Otevřeny budou farmářské trhy, kde si mohou návštěvníci dát něco dobrého na zub či k pití. Na místě budou rovněž výrobky chráněných dílen. Připravena je možnost výroby netradičních vánočních cyber ozdob, filmové animace – filmařskou dílnu pro všechny a také malování na obličej. Během odpoledne vystoupí populární Divadlo Zvoneček se svou hrou Pohádka O Popelce a také dětský sbor Mifun, který má za sebou úspěšná vystoupení v ČR i zahraničí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Žluté lázně, Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4 – PodolíVánoční svařák

11. 12. – 13. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přijďte si ve dnech 11. až 13. prosince vždy od 15 hodin vychutnat svařené víno a další vánoční dobroty na nádvoří Chodovské tvrze, kde budou probíhat komorní vánoční trhy. Návštěvníky jistě zaujme i drobný doprovodný program podobě vystoupení dětských sborů a ukázek kovářského řemesla.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Chodovská tvrz, Ledvinova 9, Praha 4 – Chodov


(ewe)