Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (14. 12. - 20. 12. 2015)
Neděle, 13. prosinec 2015 14:13
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (14. 12. - 20. 12. 2015), foto: pixabay.com

Vánoce se kvapem blíží a před námi jsou dny plné vánočních příprav. Pro ty, kdo si chtějí od vánočního shonu odpočinout, máme několik tipů na strávení příjemných chvil v metropoli. Vybrat si můžete z různých vánočních koncertů nebo navštívit výstavu betlému, Czech Press Foto, Den kuriozit a rekordů, rozsvícení vánočního stromu u Národního divadla či vybrat vánoční dárky na akci s názvem Boutique Market.Vánoční výstava betlémů ve Valdštejnském paláci

03. 12. 2015 – 10. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.senat.cz K Vánocům patří betlémy. Jejich výstavu může nyní veřejnost navštívit ve Výstavní síni Senátu. Návštěvníkům se zde naskytne pohled na desítky betlémů z období od 19. století do současnosti. Prohlédnout si mohou betlémy dřevěné, keramické, papírové i pohyblivé. Převážně se jedná o betlémy z různých koutů České republiky, zastoupeny jsou ale také betlémy z Německa, Rakouska nebo Slovenska. Výstava, která potrvá až do 10. ledna 2016, je návštěvníkům přístupná denně od 10 do 16 hodin. Na Štědrý den pak od 10 do 14 hodin.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Výstavní síň Senátu, Valdštejnské náměstí 17/4, Praha 1Vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR

14. 12. 2015

Plakát k akci z webu jiri-ignac.rajce.idnes.cz Odpočinout si od vánočního shonu můžete u příjemné hudby v kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého, kde se uskuteční tradiční Vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Návštěvníci si poslechnou skladby Pavla Josefa Vejvanovského, Jakuba Jana Ryby, Wolfganga Amadea Mozarta či Johna Francise Wadea. Na zahřátí bude podáván vánoční punč, pro řidiče pak čaj, a něco malého k zakousnutí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově, Ke Karlovu 1, Praha 2Den rekordů a kuriozit

14. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com V pondělí 14. prosince bude od 16 hodin patřit celé Staroměstské náměstí Muzeu rekordů a kuriozit z Pelhřimova. Ve tříhodinové show se zábavným programem čeká všechny příchozí prezentace staročeských vánočních zvyků, vystoupení rekordmanů i projekce rekordů s vánoční tématikou.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí, Praha 1Česká mše Vánoční

15. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Česká mše Vánoční Jakuba Jana Ryby společně s vánočními písněmi a koledami zazní letos v podání Pěveckého sboru a Orchestru Uměleckého sdružení ČVUT. Kulturní centrum pod taktovkou Radka Šalša rozezní libé tóny Libuše Voběrkové (soprán), Moniky Jägerové (alt), Václava Cikánka (tenor) a Daniela Klanského (bas) doprovázené varhaníkem Vítem Janatou.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: KC Zahrada, Malenická 1784, Praha 11České doteky hudby

16. 12. 2015 – 06. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Sedmnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu České doteky hudby je sedmým největším profesionálním hudebním festivalem v ČR. Klasická hudba tak opět rozezní Prahu ve vánočním a novoročním období. Celkem 12 koncertů se odehraje na významných pražských kulturních místech. Díky bohatému programu si na své přijdou nejen znalci oboru či milovníci vážné hudby, ale také sváteční návštěvníci koncertů, kteří si chtějí zpříjemnit Vánoce stylovým koncertem vánočních melodií a koled.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PrahaVýstava Czech Press Photo

16. 12. 2015 – 31. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice se veřejnosti otevře 21. ročník výstavy CZECH PRESS PHOTO. Ta přináší nezávislé autentické obrazové svědectví o životě. Cílem soutěže i výstavy, které se konají každoročně od roku 1995, je umožnit veřejnosti být očitým svědkem událostí a jevů uplynulého roku. Během trvání výstavy proběhne také řada prezentací vítězných fotografů a jejich besedy s veřejností. Na výstavu mohou návštěvníci zavítat až do konce ledna, a to v pondělí od 10 do 19 hodin a v ostatní dny od 9 do 19 hodin.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstská radnice, Staroměstské náměstí 3, Praha 1Rozsvícení vánočního stromu a zdobení perníčků

18. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Národní divadlo ve spolupráci s charitativní organizací Dejme dětem šanci o.p.s. připravilo odpolední program, na kterém vystoupí nadějní mladí umělci z dětských domovů. Těšit se můžete na folklorní soubor Kaštánek a zpěvačky Zuzanu Holovskou a Terezu Obalilovou z dětského domova Tachov, tanečníky z dětského domova Plzeň a mnohé další. Navíc, stejně jako minulý rok, i letos budete mít možnost nechat si ozdobit perníčky od hvězd Národního divadla. Na piazzetě se také uskuteční autogramiáda nástěnných kalendářů Baletu a Činohry Národního divadla.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Piazzeta Národního divadla, Národní 2, Praha 1 – Staré MěstoBoutique Market

18. 12. – 19. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Po úspěšném předchozím ročníku se opět pod jednou střechou, ve vytápěné a vánočně naladěné hale, naskytne návštěvníkům Pražské tržnice příležitost nakoupit pro své blízké vánoční dárky. Na jednom místě najdete prodejce, jejichž zboží lze označit slovem "boutique". Vysoce kvalitní produkty, od delikates po designové výrobky, doplní příjemná atmosféra, zajímavé občerstvení a možnost relaxace u výborné kávy za poslechu DJs.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Pražská tržnice - Holešovice, Hala 13, Bubenské nábřeží 13, Praha 7


(ewe)