Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (21. 12. - 27. 12. 2015)
Neděle, 20. prosinec 2015 17:57
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (21. 12. - 27. 12. 2015), foto: pixabay.com

Vánoce jsou pro všechny symbolem klidu. Přesto se i v tomto svátečním období koná řada zajímavých akcí. Opusťte příjemné teplo domova a zažijte vánoční atmosféru při florbalovém utkání, hvězdné Vánoce v Planetáriu, v pražské zoo či trojské botanické zahradě, rozdejte pár ran v polštářové bitvě nebo se na Štědrý den zahřejte v centru Prahy u rybí polévky. Prohlédnout si můžete také betlémy s různých materiálů i ty živé. Přejeme příjemné prožití vánočních svátků!Vánoce v Planetáriu

21. 12. 2015 – 03. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Vánoční prázdniny nejsou jen o tom sedět doma u televize. Malí i velcí návštěvníci se mohou vydat do Planetária, kde najdou jak pohádky, tak i pořady s různou tématikou, které se pořád točí kolem jednoho – hvězd, planet a vesmíru. K tajuplným symbolům Vánoc nepochybně patří i Betlémská hvězda. Pod hvězdou oblohou se návštěvníci pokusí odhalit její dva tisíce let staré tajemství. Seznámí se také s nejzajímavějšími souhvězdími severní i jižní polokoule, zaletí do hlubin vesmíru, obdivovat budou krásu řady astronomických objektů či se trochu jinak podívají na alchymisty a astrology za doby Rudolfa II.. A připraveno je toho mnohem víc!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Planetárium Praha, Královská obora 233, Praha 7 - HolešoviceVánoční florbalové derby

21. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Těsně před Vánoci se střetnou dva pražské kluby, Bohemians a Vinohrady, v posledním superligovém utkání letošního roku. Milovníci florbalu si tak mohou zpříjemnit jeden z posledních florbalových večerů, které se v letošním roce odehrají a současně přispět k té správné fandící atmosféře. Nejedná se pouze o běžný zápas, ale o show, která nabídne kromě samotného utkání i bohatý doprovodný program. Diváci se budou moci vyfotit s pohárem pro vítěze Tipsport Superligy, zasoutěžit si o vstupenky na Superfinále nebo zakoupit propagační předměty z nabídky obou klubů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Arena Sparta - Podvinný mlýn, Kovanecká 27, Praha 9Polštářová bitva

22. 12. 2015

Polštářová bitva 2014 z webu www.istudentzone.cz Přestože k nám sněhová nadílka stále nepřichází, může být centrum Prahy na chvíli pod bílou peřinou. U Pražského Orloje čeká v úterý 22. prosince na všechny zájemce dvouminutová polštářová bitva. K účasti stačí jen polštář a dobře mířené rány do svých kamarádů, známých či úplně neznámých lidí. Organizátoři prosí všechny o skryté nošení polštáře, aby se zajistilo, co největší překvapení.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí, PrahaČeské i cizokrajné betlémy

23. 12. 2015 – 02. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na výstavě bude představeno téměř 200 betlémů z různých materiálů např. ze sádry, vosku, keramiky, dřeva, slámy, křišťálu, šustí, kůže, alabastru, lávy, čiroku, perleti, mastku, betlém malovaný na kamenech, špalcích dřeva, perníku, pryskyřice, těsta, paličkovaný, vyšívaný, z mramoru, vajíčkový, z motýlích křídel, z uhlí, malovaný na peří. Betlémy jsou z různých koutů celého světa. Výstava betlémů je spojená také s prodejem keramických betlémů paní Dočekalové.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2, Praha 6 - HradčanyŠtědrý den ve skleníku Fata Morgana

24. 12. 2015

Logo z webu www.botanicka.cz Vánoce se blíží, a proto si pro své návštěvníky připravila trojská botanická zahrada dárek. Na Štědrý den je od 9 do 14 hodin vstup do skleníku Fata Morgany zdarma. Ve světě exotických rostlin můžete vnímat harmonii a krásu doslova všemi smysly. Sotva dobudete venezuelskou stolovou horu, ponoříte se do srdce vietnamské džungle v honbě za orchidejemi. Cestou se zastavíte na rozpáleném Madagaskaru u vzácného baobabu nebo v mexické jeskyni u tropických ryb. Je na čase uskutečnit dobrodružnou cestu kolem světa, kterou zvládnete za jedno odpoledne.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 196, Praha 7Živý betlém na Chvalském zámku

24. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Nádvoří Chvalského zámku patří na Štědrý den vánočním písním a koledám. V kočárovně se pak setkáte s českou Svatou rodinou – Marií, Josefem i malým Ježíškem, ale také s živými zvířaty, s nimiž si děti mohou pohrát. Přineste si lucerničky a domů si v nich odnesete pravé betlémské světlo doručené skauty. Otevřena bude i Vánoční výstava Ivy Hüttnerové a Pohádková vánoční výstava ze dřeva a keramiky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, Praha 9 – Horní PočerniceTradiční rozlévání rybí polévky

24. 12. 2015

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Přijďte oslavit Štědrý den společně s MČ Praha 1 a zahřejte se výbornou rybí polévkou a teplými nápoji. Všem spoluobčanům i dalším zájemcům, včetně návštěvníků hlavního města z řady zemí světa bude nabízeno tisíc porcí polévky na Můstku a dalších tři sta na Kampě. Akce se bude konat v 11 hodin v dolní části Václavského náměstí, od 13 hodin se podávání přesune na náměstí na Kampě. Příjemná tradice spojená s rozléváním štědrovečerního pokrmu bude v době od 11 do 13 hodin probíhat také na Staroměstském náměstí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Václavské náměstí a Kampa, Staroměstské náměstíŠtědrý den v zoo

24. 12. 2015

Logo Zoo Praha z webu www.zoopraha.cz Zavítejte na Štědrý den do pražské zoo a popřejte i zvířatům krásné Vánoce. Přineste jim dárky a podívejte se, co všechno pod pomyslný vánoční stromek dostanou.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Zoologická zahrada hl. m. Prahy, U Trojského zámku 3, Praha 7 - TrojaŽivý betlém

25. 12. – 26. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Ve sváteční dny můžete nahlédnout do příběhu starého 2000 let o narození Ježíška sestaveného z vánočních lidových her a doplněného koledami. Divadlo APROPO si připravilo každoroční představení Živý betlém. Na začátku čeká diváky příchod postav ze tří stran za zpěvu koled. Následně budou přistupovat Tři králové, děvečky a pastýři k jesličkám, aby se poklonily malému Ježíškovi. Všemu pak přihlíží Anděl a Ďábel, kteří nad jesličkami svádějí boj o budoucnost lidstva.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: III. nádvoří Pražského hradu - ve Zlaté bráně katedrály, Praha 1 – Hradčany


(ewe)