Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (23. 11. - 29. 11. 2015)
Neděle, 22. listopad 2015 10:49
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (23. 11. - 29. 11. 2015), foto: pixabay.com

V posledním listopadovém týdnu máme připraveno opět několik pozvánek na zajímavé akce konané pod střechou i širým nebem. Závěr měsíce bude v Praze ve znamení příprav na adventní období a zimu vůbec. Pražská náměstí postupně ožijí vánočními trhy, zahájena bude sezóna bruslení na Františku a v rámci benefiční akce se rozsvítí Vltava. Nebudou chybět výstavy či bohatý program Týdne diverzity.Týden diverzity

23. 11. – 26. 11. 2015

Plakát k akci z webu tydendiverzity.ff.cuni.cz Celá kulturně-vědecká akce s názvem Týden diverzity se nese v duchu rozdílnosti názorů a propojení různých profesních prostředí, dynamické reflexe i kulturních událostí. V rámci celého týdne je pro všechny zájemce připraven bohatý program plný přednášek, diskuzí, koncertů, filmového představení či vycházek po Praze. Závěrečný den pak bude patřit workshopu a food festivalu i kreativním dílnám.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, nám. Jana Palacha 2, Praha 1České vánoční trhy

23. 11. – 24. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com V Praze 1 a 2 se v následujícím týdnu otevřou další stánky s pestrou nabídkou vánočního zboží. Od pondělí 23. listopadu na Tylově náměstí a od 25. listopadu na Náměstí Republiky najdou návštěvníci jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalšího. Zapomeňte na shon a zastavte se u stánků s krásným vánočním zbožím. Prožijte působivou předvánoční atmosféru a kouzlo, které nikdy nevyprchá. Poznejte kouzlo Vánoc pod širým nebem.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náměstí Republiky, Praha 1 a Tylovo náměstí, Praha 2Karlínské mlsání

25. 11. 2015

Plakát k akci z webu https://www.facebook.com/events/179858675689403/ Přijďte ochutnat raw dortíky, nakládané speciality, kávu, burgery, vietnamské bagety, skvělé pivo nebo horký cider na farmářský a vánoční trh se streetfood festivalem. Kdo na akci zavítá, naskytne se mu také možnost zakoupit ty nejlepší produkty od farmářů, pekařů i uzenářů. Třeba zde nakoupíte i nějaké originální vánoční dárky. Tak dlouho neváhejte…!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Pobřežní 21, Praha 8Výstava Sedmdesát let studia Bratři v triku

25. 11. – 31. 12. 2015

Logo k akci z webu www.bratrivtriku70.czVýstava, která představuje něco málo z bohaté historie a produkce studia Bratři v triku, nejúspěšnějšího českého studia kresleného filmu, je určena všem návštěvníkům bez rozdílu věku. Snaží se přiblížit alespoň část z neuvěřitelného objemu produkce i široké škály témat, žánrů, uměleckých rukopisů, ale i osobitého humoru studia Bratři v triku. Návštěvníci budou moci i trochu nahlédnout do jejich tvůrčí dílny. Výstavu pořádá Jana Sommerová ve spolupráci s Královskou kanonií premonstrátů na Strahově a Českou televizí pod patronátem Miroslava Táborského, Libuše Čihařové, Kateřiny Krejčí a Jana Trnky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Strahovský klášter, Strahovské nádvoří 1/132, Praha 1Řeka přání

26. 11. 2015

Plakát k akci z webu www.letnidum.cz Na Malé Straně u Vltavy poblíž Mánesova mostu se koná 2. ročník benefiční akce spojené s rozsvícením Vltavy. Budete si moci poslechnout živou hudbu Tango Jazz Band, zhlédnout ohnivou show skupiny Hypnotica, výtvarnou show s technologií Tagtool - Frances Sander and Dimitry Berzon nebo divadelní představení pro děti - Toymachine a v neposlední řadě pouštět vodní lampiony přání. Celou podívanou bude provázet hudebník a moderátor Vojtěch Lavička. Lampiony je možné zakoupit na místě za 100 Kč a výtěžek z akce poputuje na programy pro děti bez rodinného zázemí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vltava mezi Mánesovým mostem a Cihelnou ulicí, PrahaVýstava a přehlídka SCHOLA PRAGENSIS

26. 11. – 28. 11. 2015

Plakát k akci z webu praha.eu V pražském Kongresovém centru se uskuteční již 20. ročník přehlídky a nabídky oborů vzdělání pražských středních a vyšších odborných škol s mottem „Zvolím si srdcem“. V rámci přehlídky se uskuteční i výstava, která je zaměřena na prezentaci středního školství prostřednictvím výstavních expozic pražských středních škol všech druhů a typů včetně škol speciálních a vyšších odborných škol. Nebudou chybět ani doprovodné akce charakterizující zaměření a jedinečnost jednotlivých škol a úspěchy žáků v odborných soutěžích. Na výstavě se představí také vybrané cechy a oborové organizace, které představí různá řemesla s možností si je vyzkoušet. V neposlední řadě si mohou všichni zasoutěžit o hodnotné ceny.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Kongresové centrum Praha, ulice 5. května 65, Praha 4Veřejné bruslení na Františku

26. 11. 2015 – 15. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com K zimě neodmyslitelně patří i zimní sporty. Zahrát si hokej či si jen tak zabruslit mohou všichni nadšenci již od čtvrtka 26. listopadu na Františku v Praze 1, kde se otevírá ledová plocha o rozměrech 40 x 20 metrů. Na venkovním kluzišti si mohou zájemci zabruslit každý den v týdnu. Kdo brusle nemá, nemusí zoufat, v areálu je možnost zapůjčení bruslí či jejich nabroušení.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Veřejné kluziště Na Františku, Kozí ulice, Praha 1Prodejní výstava Doll Prague

27. 11. – 29. 11. 2015

Plakát k akci z webu www.dollprague.com Poslední listopadový týden se Slovanský dům stane centrem uměleckých panenek a medvídků Teddy. Koná se zde třetí Mezinárodní prodejní výstava panenek, loutek a medvídků Teddy Bears. Nebude se jednat o výstavu mrkacích panenek pro holčičky, ale půjde o umělecké kousky určené především pro dekoraci či do rukou sběratelským milovníkům. Kromě velké prodejní výstavy panenek Doll Prague a výstavy uměleckých textilií Artextil, organizátoři pro veřejnost připravili také řadu dalších atraktivních činností. Součástí akce bude také prodejní výstava populárních medvídků Teddy Bears. V rámci unikátního workshopu si pak budu moci zájemci vyrobit například originální přívěsek medvídka Teddy či vánoční rybu na kolech.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Slovanský dům, Na Příkopě 22, Praha 1


(ewe)