Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (28. 12. 2015 - 03. 01. 2016)
Neděle, 27. prosinec 2015 22:01
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (28. 12. 2015 - 03. 01. 2016), foto: pixabay.com

Mezi svátky nemusíte jen sedět doma u televize a pojídat cukroví, ale můžete vyrazit ven a užít si s celou rodinou spoustu zábavy při sportu, výrobě šperků či jiných aktivitách. Kdo zůstane na Silvestra v Praze, může využít některý z našich tipů na rozloučení se se starým rokem a přivítání s rokem novým. Nechybí ani pozvání na tradiční Novoroční ohňostroj. Přejeme úspěšný rok 2016!Týden sportu zdarma

25. 12. – 31. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com Zabruslit si, zahrát si squash, zacvičit ve fitness či vylézt horolezeckou stěnu. Vše si můžete vyzkoušet v posledním prosincovém týdnu. Nabídka volně otevřených sportovišť v rámci osmého ročníku projektu Týden sportu zdarma je opět široká. Pražané si budou moci během svátků zdarma zasportovat na téměř stovce sportovišť po celém hlavním městě. Nenechte sedět své děti u počítačů a televizí! Vyrazte raději s celou rodinou za sportem. Třeba vás to chytne a začnete se hýbat pravidelně. Upozorňujeme, že vstupy zdarma na jednotlivá sportoviště nejsou po celou jejich otevírací dobu, ale jen ve vybraných dnech a hodinách. Některá sportoviště vyžadují také telefonickou či on-line rezervaci.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PrahaNávštěvní den na nádraží Praha-Prosek

28. 12. 2015

Plakát k akci z webu www.pragoclub.com Všichni milovníci vlaků, nádraží a železnic mohou využít poslední návštěvní den v letošním roce a prohlédnout si velké modelové kolejiště velikosti "0". Návštěvníci zde najdou funkční historické modely, malosériové modely i současné modelové výrobky.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nádraží PRAHA - PROSEK, Jablonecká 322, Praha 9 – ProsekVýtvarná dílna v Náprstkově muzeu

30. 12. 2015

Cloisonné - přihrádkový email z webu www.nm.cz V rámci výstavy Říše středu jsou v Náprstkově muzeu připraveny zajímavé výtvarné dílny pro celou rodinu. Ve středu 30. prosince se návštěvníci mohou těšit na Cloisonné neboli přihrádkový email, což je nádherná technika zdobení kovu, která přišla do Číny v průběhu středověku z Předního východu. Exponáty zdobené přihrádkovým emailem si účastníci výtvarné dílny prohlédnou ve výstavě a následně si mohou touto technikou sami drobný šperk či přívěsek vyrobit. Na dílnu je nutná rezervace předem, tak dlouho neváhejte!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Betlémské nám. 1, Praha 1Ukázkové lekce stepu

30. 12. 2015

Plakát k akci z webu www.fourtaps.cz Zajímáte se o tanec, při kterém se chodidly nohou vyklepává patami a špičkami rychlý hudební rytmus? Tento tanec je znám pod pojmem step, a pokud jste neměli odvahu jej doposud vyzkoušet, nyní se nabízí jedinečná příležitost. Centrum stepu a tance FOUR TAPS nabízí pro úplné začátečníky, dospělé a juniory od 12 let ukázkové lekce stepu. Zájemci si zdarma a zcela nezávazně vyzkouší step i jejich styl výuky. Na lekce je potřeba se předem objednat, tak dlouho neváhejte!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: FT studio, Štěpánská 9, Praha 2Předsilvestrovský a Silvestrovský trh na Jiřáku

30. 12. - 31. 12. 2015

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Předsilvestrovský a Silvestrovský trh na Jiřáku nabídne během posledních dvou prosincových dnů letošního roku, kromě možnosti nákupu lahůdek na silvestrovské občerstvení, krásnou příležitost potkat se se sousedy, popřát si vše nejlepší do nového roku i popovídat si se sedláky. Novou sezónu zahájí trhy na Jiřáku poslední dvě lednové soboty.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Farmářské tržiště Jiřák, náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3 - VinohradyDětské silvestrovské odpoledne na bobové dráze

31. 12. 2015

Plakát k akci z webu www.restaurace-bobovka.cz Pro ty, kteří nemohou trávit Silvestra na horách či někde mimo Prahu, je připravena Silvestrovská party na bobové dráze na Proseku. Zábavné silvestrovské odpoledne bude plné soutěží a her pro děti, ale pobaví se i dospělí. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny jízdy na bobové dráze zdarma. Nebude chybět ani silvestrovské pohoštění i závěrečný ohňostroj. Silvestrovský program se bude odehrávat na parkovišti a louce u bobové dráhy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Restaurace Bobová dráha, Prosecká 39, Praha 9Silvestrovské derby

31. 12. 2015

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Již od roku 1986 zakončuje sportovní dění v České republice silvestrovské derby dvou tradičních a nejslavnějších českých fotbalových klubů. SK Slavia Praha a AC Sparta Praha proti sobě odehrají na Silvestra dva zápasy. V duelu internacionálů mohou nastoupit hráči nad 35 let. V derby veteránů pak hráči nad 45 let, kteří v minulosti oblékali dres jednoho z odvěkých rivalů. Nenechte si ujít zajímavou podívanou!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Synot Tip Aréna - Eden Aréna, U Slavie 2a, Praha 10 - VršoviceVlastivědné vycházky za pražskými strašidly

31. 12. 2015

Ilustrační foto z webu pixabay.com V rámci vycházky Staroměstská strašidla blíže poznáte bezhlavého rytíře, vltavské vodníky, přízraky Židovského Města a mnoho dalších. Začátek akce je v 16 hodin před Stavovským divadlem na Ovocném trhu. Na Silvestra je také připravena tradiční vycházka s povídáním o tajemných bytostech, které se podle pověstí zabydlely v hradčanských a malostranských ulicích. Začátek vycházky s názvem Strašidla na Hradčanech a Malé Straně začíná je v 16 hodin u pomníku hvězdářů na Pohořelci.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PrahaSilvestr na Staroměstském náměstí

31. 12. 2015 – 01. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Oslavit konec starého roku a uvítat příchod Nového roku mohou zájemci na Staroměstském náměstí, kde je připraven mnohahodinový silvestrovský program. Oslavy propuknou již ve 13 hodin dětským Silvestrem, pokračovat budou v 17:30 Silvestrem pro dospělé a celý program ukončí o půlnoci novoroční přípitek. I poslední den v roce budou otevřeny všechny stánky vánočních trhů, a to od 10 do 20 hodin.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí, Praha 1Novoroční ohňostroj

01. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Oslavy příchodu nového roku jsou tradiční součástí pražských kulturních událostí. Ani tentokrát nebudou diváci ochuzeni o jedinečnou podívanou, kterou jim sledování ohňostroje nabídne. Z Letné se ohnivá show letos přesune na vrchol Vítkova, do prostoru Národního památníku. Diváky čeká desetiminutové pyrotechnické vyprávění na téma „Inspirace“, které v sobě nese příběh o vlivu devíti múz na osobnosti pražské historie. Létání raket a petard přímo z prostranství pod nohama bronzové sochy Jana Žižky z Trocnova, které je jedním z nejvýše položených míst v užším centru Prahy, bude spojeno s hudebním vystoupením.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vítkov, Praha 3 - Žižkov


(ewe)