Praha.cz

 
Mikulášské jízdy Prahou
Pátek, 04. prosinec 2015 07:28
Mikulášské jízdy Prahou

Na mikulášský víkend si České dráhy ve spolupráci se SŽDC, ČD Cargo, Pivovarem Ferdinand a Domem dětí a mládeže Prahy 5 připravily tradiční jízdy Mikulášskými parními vlaky. Nejmenší cestující pak potěší oblíbený Cyklohráček plný atrakcí nebo výstava modulového kolejiště. Při všech jízdách se potkáte s Mikulášovou družinou i s čertem.


Vzhledem k přestavbě kolejiště na nádraží Praha-Braník se letos centrem Mikulášských jízd stane nádraží Praha-Smíchov. Parní vlak bude v sobotu 5. a v neděli 6. prosince vyjíždět z tohoto nádraží a projede postupně několik tras po pražských tratích a také k hradu Karlštejn. Vlak bude tažen parní lokomotivou 475.179 Šlechtična z roku 1949. V soupravě budou řazené vozy 2. a 3. třídy a chybět nebude ani oblíbený bufetový vůz, ve kterém získají zájemci pamětní list a razítko. Oba dva dny pojede vlak na Karlštejn, do Radotína a Libně v sobotu pojede navíc také na Zličín.


Během víkendu se mohou zájemci svézt také oblíbeným výletním vlakem Cyklohráček. Jeho sezona sice už skončila, ale nyní vyjede znovu i s Mikulášem na speciální jízdy Prahou jako „Čertohráček“. Tento vlak plný her bude jezdit mezi hlavním nádražím a zastávkou Praha-Smíchov Na Knížecí a zajede také na Zličín, kde se setká s parním vlakem a jejich jízdy završí několikaminutový ohňostroj.


Parními vlaky i Cyklohráčkem bude procházet Mikuláš se svoji družinou. Všechny hodné děti dostanou od Mikuláše malý dárek. Pro ty zlobivé má čert připraveno uhlí z lokomotivy.


V kulturním sále na nádraží Praha-Smíchov se po oba dny bude konat výstava modulového kolejiště modelářů ze Slivence a divadelní představení Mikuláš naděluje republice. Na 1. nástupišti najdete stánky se suvenýry s železniční tématikou a občerstvením a něčím pro zahřátí.


Jízdné pro dospělé osoby bude v sobotu stát 200 Kč (ve vlaku na Zličín 240 Kč), v neděli pak 160 Kč. Jízdenka pro děti od 6 do 15 let je za poloviční cenu. K jízdenkám zakoupeným v předprodeji je zdarma vydávána místenka. Děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. V Cyklohráčku budou platit jízdní doklady PID a běžný tarif ČD.


Jízdenky a místenky je možné koupit v předprodeji na Masarykově nádraží (tel.: 972 246 161, denně od 8 do 18 hodin) nebo na nádraží Praha-Braník (tel.: 725 859 426, denně 7:00 – 11:30 a 12:30 – 17:20).


Další informace o Mikulášských jízdách poskytne Regionální obchodní centrum ČD Praha na e-mailech Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Podrobné jízdní řády jsou k dispozici zde.


Foto: http://cs.wikipedia.org

Zdroj: České dráhy, a.s.

(ewe)