Praha.cz

 
Prodloužený velikonoční víkend 25. - 28.3.2016 v Praze - tipy na akce
Čtvrtek, 24. březen 2016 19:21
Prodloužený velikonoční víkend je ve znamení mnoha velikonočních oslav, akcí a trhů. Svoji sezónu také zahajuje Muzeum MHD ve Střešovicích a Pražská paroplavební společnost zahajuje plavby parníkem do ZOO v Troji. Navštívit můžete také expozici Labyrinthum nebo plavecký bazén na Výstavišti v Holešovicích, Národní technické muzeum za 50 Kč nebo výstavu Příběhy české přírody v Botanické zahradě.
Velikonoční akce, trhy, jarmarky, dílny...


Velikonoční akce, trhy, jarmarky, dílny - Velikonoce na Pražském hradě - historicky první Velikonoce na Pražském hradě
- Oslavy velikonočních svátků v Písecké bráně
- Velikonoční tradice - Vyšehraní na Vyšehradě
- Velikonoční trhy na Staroměstském a Václavském náměstí
- České velikonoční trhy na Náměstí míru
- Velikonoce v Muzeu Karla Zemana
- Pražské hravé Velikonoce v Muzeu hlavního města Prahy
- Velikonoce v ZOO v Troji
- Velikonoce 2016 s dětmi v Praze - Bobová dráha ProsekZahájení sezóny Muzea MHD

25. - 28.3.2016

Zahájení sezóny Muzea MHDPrvní muzejní víkend v roce 2016. V tramvajové vozovně v Praze-Střešovicích se nachází jedinečná sbírka památek z historie městské hromadné dopravy v Praze. Ze střešovické vozovny nyní vyjíždějí historické soupravy tramvají na svou pravidelnou trať centrem města na nostalgické lince číslo 91.


Internetové stránky: www.facebook.com/events/546814215483432

Místo konání: Vozovna StřešoviceZahájení plaveb po Vltavě do ZOO v Troji

sobota 26.3.2016

Zahájení plaveb po Vltavě do ZOO v Troji, Pražská paroplavební společnostNa velikonoční víkend zahajuje Pražská paroplavební společnost první plavby do pražské zoo. První plavba vyplouvá v sobotu 26. 3. už v 9:00 z Rašínova nábřeží. Následovat pak budou ještě plavby ve 12:00 a v 15:30. Plavby do zoo můžete zahájit také z nástupiště lodí u Čechova mostu.


Internetové stránky: www.paroplavba.czExpozice Labyrinthum na Výstavišti


Expozice Labyrinthum na VýstavištiV expozici Labyrinthum naleznete největší zrcadlový labyrint v Praze doplněný o křišťálové bludiště a zakřivená zrcadla. V Imagináriu si můžete exponáty nejen prohlížet, ale také si s nimi hrát a trénovat logické myšlení. Zažijte i mnoho dalšího.


Internetové stránky: www.labyrinthum.cz

Místo konání: Výstaviště v Holešovicích, Praha 7Výstava "Příběhy české přírody" v Botanické zahradě


Výstava Příběhy české přírodyv Botanické zahraděPozvánka na výstavu fotografií, které nabídnou výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu plnou zajímavostí. Třeba listonoh, živoucí fosilie, miluje život v bývalých vojenských prostorech. Sysel má v oblibě golfová hřiště a vlk se k nám vrací do přírody zpět. Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představí překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času, a často zásluhou člověka, nastaly.


Internetové stránky: www.botanicka.cz

Místo konání: Botanická zahrada hlavního města Prahy, Praha 8 - trojaPlavání a koupání zdarma pro děti a seniory v plaveckém bazénu na výstavišti v Holešovicích


Plavání a koupání zdarma pro děti a seniory v plaveckém bazénu na výstavišti v Holešovicích Děti do 15 let a senioři nad 60 let mají vstup zdarma. Provozní doba o velikonočních svátcích 25. – 28.3.2016 10:00 až 18:00


Internetové stránky: www.vystavistepraha.eu

Místo konání: Plavecký bazén, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7
Národní technické muzeum za 50 Kč

pondělí 28.3.2016

Národní technické muzeum za 50 KčNa Velinoční pondělí můžete navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 Kč za osobu. Sleva na vstupném se netýká prohlídky dolů (příplatek 50 nebo 30 Kč).


Internetové stránky: www.ntm.cz

Místo konání: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7

Úvodní foto v článku: Pavel Průcha

(zem)