Praha.cz

 
Víkend v Praze - tipy na 30. - 31.1. 2016. Masopust, karneval, trhy, program pro děti
Sobota, 30. leden 2016 00:03
Poslední lednový víkend začíná v Praze karneval a masopust, konají se opět farmářské trhy, zabíjačka, můžete poznat Prahu při vlastivědných vycházkách a turistickém pochodu nebo zamířit například do Troje do Botanické či Zoologické zahrady. Z víkendové nudy vás mohou vytrhnout i Benefiční festival kompostování a pěstování nebo Terrabazar.


Farmářské trhy na Jiřáku

sobota 30.1.2016

Farmářské tržiště na Jiřáku - začátek sezóny, zdroj FacebookFarmářské trhy na Náměstí Jiřího z Poděbrad. 8:00 – 14:00 hod.


Internetové stránky: www.farmarsketrziste.cz/jirak

Místo konání: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 2

TERRABAZAR

sobota 30.1.2016

TERRABAZARTERRABAZAR je nejstarší teraristická burza v Praze založená Teraristickým spolkem Praha, která se koná pravidelně jednou za měsíc. Co naleznete na TERRABAZARU: želvy, hady, ještěry, chameleony, gekony, pavouky, brouky, exotické ptactvo, morčata, králíky, myši, žáby, ježci, bodlíni atd. Dále bohatý výběr akvarijních a terarijních rostlinek přímo od pěstitelů, velký výběr různých druhů krmiv, vybavení terárií, veterinární poradna a další.


Internetové stránky: www.terrabazar.cz

Místo konání: Konferenční centrum City, Na Strži 65/1702, Praha 4, (100 metrů od metra Pankrác)Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu podeváté

sobota 30.1.2016

Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu podevátéNárodní zemědělské muzeum přichystalo pro své návštěvníky již devátý ročník tradiční akce s názvem Letenské prase aneb Zabíjačka v muzeu. Za zvýhodněnou cenu 50 Kč návštěvníci dostanou nejen speciální program, ale i možnost navštívit klasické expozice i nově otevřené výstavy NZM. Děti do 140 cm zdarma!


Internetové stránky: www.nzm.cz

Místo konání: Národní zemědělské muzeum, Praha 7, Kostelní 44

Turistický pochod z Vinoře do Letňan

sobota 30.1.2016

Klub českých turistů - logo, zdroj facebook.com/KCTPrahaStart: 09:30 - 11:00, Vinořský hřbitov, BUS 375
Trasa 11 km pěší: Vinořský hřbitov (start) - Ctěnický háj – Přezletice – Ctěnice – Kbely – lesopark Letňany - Letňany (hospůdka U Jeníka) (cíl) Cíl: 11:00 - 14:00, Letňany, hospůdka U Jeníka

Internetové stránky: http://prahouturistickou.cz

Benefiční festival kompostování a pěstování

sobota 30.1.2016

Benefiční festival kompostování a pěstováníTěšit se můžete na aktivity Ekodomova pro děti i dospělé a bohatý kulturní program. Pro děti budou připravené hry a pokusy. Pomocí mikroskopu prozkoumají žížalí kompost, vyrobí si svou žížalu Žofku, ověří přítomnost vitaminů v jídle a mnoho dalšího. Připravené pro ně je i divadlo Vivat Kompostela a koncert skupiny Pískomil se vrací.
Dospělé potěší možnost poradit se o kompostování ve městě, ať v domácnostech či v zaměstnání s možností zakoupit si přímo na místě základní pomůcky pro sběr biomateriálu a kompostování, koncert tria MINEA či promítání dokumentů o významu půdy a našem vztahu k ní.
Vrcholem večera bude představení soutěžních kompostů a vyhlášení vítězů Miss Kompost 2015.


Internetové stránky: www.kompostuj.cz

Místo konání: adlická – kulturní sportovna, Za ženskými domovy 125/5, Praha 5

SLET MASEK - zahájení masopustní sezóny 2016

sobota 30.1.2016

SLET MASEK - zahájení masopustní sezóny 2016Pozvánka na zahájení masopustní sezóny 2016. Tradiční otevírání města Carnevalu zvané “Slet Masek”, které se koná od 15.00 hod. před Staroměstskou radnicí. Za účasti místních, přespolních i zahraničních se vždy 12 dní před Popeleční středou otevírají pomyslné městské brány a do města triumfálně vstupuje bláznivý Carneval. Připojte se i vy, vstupte do víru veselí a spolu s námi se radujte z barvité krásy našeho světa.


Internetové stránky: www.carnevale.cz

Místo konání: Staroměstské náměstí, Praha 1Běžkování v Chuchli

po celý víkend

SkiPark Velká ChuchleSkiPark Velká Chuchle je venkovní lyžařská dráha, která poskytne každému, od zkušených lyžařů až po děti, příležitost lyžovat a trénovat po celou zimu v zábavném a bezpečném prostředí pražské Chuchle. Trať je udržovaná kvalitní rolbou pro klasickou i volnou techniku. Trať je osvětlena. Lyžování je zdarma. V tribuně závodiště najdete půjčovnu lyžařského vybavení a lyžařskou školu. V tribuně je dále WC a provizorní převlékárna.


Internetové stránky: www.skiparkchuchle.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/skiparkchuchle

Místo konání: SkiPark Velká Chuchle, Praha 5Vlastivědné vycházky Prahou

30.1. - 31.1.2016

Praha, foto Monika M. Zemanová - photography, www.facebook.com/photomonicie
sobota 30.1.2016 Prohlídka Staroměstské radnice - AJ, ČJ
sobota 30.1.2016 Za apoštoly na Staroměstskou radnici - akce pro děti
sobota 30.1.2016 Národní divadlo - anglický jazyk
neděle 31.1.2016 Pražská nábřeží II.: Z Křižovnického náměstí na Výtoň
neděle 31.1.2016 Palác Žofín - komentovaná prohlídka slavné novorenesanční budovy na Slovanském ostrově
neděle 31.1.2016 Vyšehrad a jeho legendy - akce vhodná i pro rodiny s dětmi


Internetové stránky: www.prague.eu

Místo konání: Praha

Víkend v pražské ZOO - pololetní prázdniny se zvířaty

30.1. - 31.1.2016

Logo Zoo Praha, zdroj zoopraha.cz Komentovaná krmení a neobvyklá setkání u zvířat po celé zoo.
Neviditelná tajemství – Pozorování mikrosvěta ze zoo ve Vzdělávacím centru
Kamba- oslava 44. nalezenin
Křtiny tapíra čabrakového - tapíří den ve spolupráci s humoristickým magazínem TAPÍR (výstava kreseb na téma tapír v sále, kreslení vtipů na místě atd.)
Večerní prohlídka (sobota 30.1.2016) - nenechte si ujít jedinečnou možnost zjistit, co dělají zvířata v pražské zoo po zavírací době. Je nutné se předem objednat.


Internetové stránky: www.zoopraha.cz

Facebook: www.facebook.com/zoopraha

Místo konání: ZOO Praha, Praha - Troja


Víkend v Botanické zahradě

30.1. - 31.1.2016

Logo Botanické zahrady hl.m. Prahy, zdroj Botanická zahrada
Džungle, která nespí - ocitněte se po setmění v divoké džungli... Návštěvníky oblíbené večerní provázení nemůže v roce 2016 chybět. Místo konání: skleník Fata Morgana.
Pěvečtí mistři našich zahrad - seznámíte s těmi nejlepšími pěveckými mistry. Čekají na vás zajímavé informace a fotografie pořízené předními ornitology.
Ledová Praha - ohřejte se s Ledovou kartou v tropech. Skleník Fata Morgana se pro děti do 15 let a jejich doprovod otevře v rámci akce Ledová Praha zdarma.
Vstup do venkovních expozic do 29. 2. 2016 ZDARMA.


Internetové stránky: www.botanicka.cz

Facebook: www.facebook.com/BotanickazahradahlmPrahy

Místo konání: Botanická zahrada hl.m. Prahy, Praha - Troja

Ctěnický masopust

neděle 31.1.2016

POPISOBRÁZKUBujará oslava masopustu v Zámeckém areálu Ctěnice spojená s oslavou cechu řeznického. O tradiční lidové masopustní veselí se postará Malá česká muzika Jiřího Pospíšila. Chybět nebudou koblížky ani horký mošt a medovina. Originální českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn. Od 10:00 Masopustní dílna pro děti, výstavní sál Špejchar. Příprava a výroba tradičních masopustních masek. Masopustní rej maškar doprovázený muzikou a tradičními lidovými tanci. 10:00–17:00.
V rámci masopustu vystoupí: Malá česká muzika Jiřího Pospíšila
Vstup zdarma.


Internetové stránky: www.muzeumprahy.cz

Internetové stránky: www.facebook.com/events/726102964158303

Místo konání: Zámecký areál Ctěnice, Bohdanečská 259/1, Praha 9

Úvodní foto v článku: Monika M. Zemanová

(zem)