Praha.cz

 
Víkendové tipy na akce v Praze, 25. - 26.6.2016
Pátek, 24. červen 2016 18:16

Léto je tady!! Užijte si o tomto víkendu největší hudební festival United Islands of Prague s bohatým doprovodným programem, pravý letní zmrzlinový festival na Výstavišti v Holešovicích, historické slavnosti v Libni, výstavy Hurvínka a Maxipsa Fíka, pohrajte si se stavebnicí Merkur nebo si užijte Robotický den. Přejeme krásný víkend!


Historické slavnosti Libeňského míru

sobota 25.6.2016

Historické slavnosti Libeňského míruMěstská část Praha 8 zve v sobotu 25. června 2016 všechny milovníky dob dávno minulých na Historické slavnosti Libeňského míru. Přeneste se s námi do renesance, do doby panování císaře Rudolfa II., a potkejte alchymistu, mušketýry, šermíře, tanečnice nebo kejklíře. Akce se koná od 11 do 18 hodin na nádvoří Libeňského zámku a v areálu Löwitova mlýnu v rámci Kulturního léta Prahy 8.


Internetové stránky: www.praha8.cz

Místo konání: Nádvoří Libeňského zámku a areál Löwitova mlýna, Praha 8Hudební festival United Islands of Prague

23. - 26.6.2016

United Islands of Prague 2015 - logoJe tu opět hudební festival United Islands of Prague. Letos se koná na Kampě, Střeleckém ostrově, v Kinského zahradě a na Janáčkově nábřeží - a samozřejmě v různých klubech. Připraven je i doprovodný program pro všechny - sport, divadlo, neziskovky, dětský koutek, vycházky Prahou, nebo různé aktivity na Střeleckém ostrově a v Kinského zahradě.


Internetové stránky: www.unitedislands.cz

Facebook: www.facebook.com/unitedislandsofprague

Místo konání: PrahaRobotický den - Robotic Day 2016

25. - 26.6.2016

Robotický den - Robotic Day Robotický den je akce s mezinárodní účastí zaměřená na prezentaci a propagaci robotiky, například soutěže robotů připravených účastníky akce, ukázky robotických výtvorů, prezentace projektů studentů všech typů škol, prezentace firem, které se robotikou a souvisejícími obory v České republice zabývají.


Internetové stránky: www.roboticday.org

Facebook: www.facebook.com/events/1707977896115908

Místo konání: Kongresové centrum Praha, Praha 2Merkur není jen planeta – interaktivní výstava

od 25.6.2016

Merkur není jen planeta – interaktivní výstavaChvalský zámek srdečně zve na parádní letní a prázdninovou interaktivní výstavu s názvem MERKUR NENÍ JEN PLANETA, která se koná od 25. června do 28. srpna 2016, denně od 9 do 17 hodin. Výstava je určena dětem i dospělým, můžete si vyzkoušet různé statické i funkční modely a zkusit si některé postavit sami. Dozvíte se mnoho i o historii Merkuru, ale můžete si i hrát v herně inspirované touto stavebnicí, kde najdete jedinečnou prolézačku ve stylu Merkuru.


Internetové stránky: www.chvalskyzamek.cz

Facebook: www.facebook.com/events/583378118509585

Místo konání: Chvalský zámek, Na Chvalské tvrzi 857, Praha 9 - Horní PočerniceVýstava ilustrací a divadelní výstava pro děti

po celý víkend

Hurvínek - výstava 90 let s Hurvínkem - výstava věnovaná Hurvínkově divadelní cestě seznámí návštěvníky hravou formou s minulostí i současností divadla Spejbla a Hurvínka. Staroměstská radnice, Praha 1. Internetové stránky: www.prague.eu

Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem. Výstava. Villa Pellé, Praha 6. Internetové stránky: www.villapelle.czKvětomluva aneb rostliny k nám promlouvají

od 24.6.2016

Květomluva aneb rostliny k nám promlouvajíNa výstavě o květomluvě vám přiblíží pracovníci Botanické zahrady některé zvyky, události a květiny, které jdou s nimi ruku v ruce. Výstavu doplní o víkendu 25.-26. 6. stánkový prodej s kořením a voňavými olejíčky. Pro tvořivé je připravena dílnička. Každou sobotu ve 14 h kurátor výstavy Petr Herynek provede zájemce výstavou.


Internetové stránky: ww.botanicka.cz

Místo konání: Botanická zahrada v Troji, Praha 8Prague Ice Cream Festival 2016

neděle 26.6.2016

Prague Ice Cream Festival 2016Přijď se pobavit s rodinou nebo přáteli na Prague Ice Cream Festival - svátek všech druhů zmrzliny! Není lepší způsob jak zahájit léto! Znovu vás osvěží vaši oblíbení místní i světoví výrobci. Druhý ročník bude také obohacen o skvělý doprovodný program pro všechny věkové skupiny a rozšířené zázemí pro vaše pohodlí. Samozřejmě nebudou chybět tolik oblíbené soutěže, zmrzliny zdarma, ochutnávky, DJ's, party stan či dětský zábavní park vč. skákacího hradu, malování na obličej apod.!


Internetové stránky: www.pragueicecreamfestival.cz

Místo konání: Výstaviště Praha - Holešovice, Praha 7
Úvodní foto: Pixabay

(zem)