Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Návštěvníci Prague Riverside Crossu šlapali na Oranžovém kole Nadace ČEZ
Návštěvníci Prague Riverside Crossu šlapali na Oranžovém kole Nadace ČEZ
Čtvrtek, 18. červen 2015 13:55
Návštěvníci Prague Riverside Crossu šlapali na Oranžovém kole Nadace ČEZ

Pražská náplavka se v úterý 16. června stala centrem světové kajakářské i kanoistické elity, která si své vodácké i střelecké síly poměřila na exhibičním závodu Prague Riverside Cross. Vedle vrcholových sportovců na akci nechybělo ani charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ, na kterém vyšlapali přítomní diváci částku 101 677 Kč, která se rozdělila mezi neziskové organizace Země lidí a Společnost „E“.


Na Rašínově nábřeží se sportovci utkali v divácky atraktivních duelových soubojích mezi překážkami ve vodě a střelbou laserovou pistolí v kajaku. V exhibiční soutěži vedle ambasadora celé akce Vavřince Hradilka figurovala známá vodácká jména jako Jiří Prskavec, Alexander Grimm či Jessica Fox. Zapojili se však i sportovci z jiných disciplín jako pětibojař David Svoboda, skikrosař Tomáš Kraus a další.


Sportovní disciplíny byly připraveny i pro samotné návštěvníky. Soutěžilo se v jízdě na paddleboardu a šlapalo se na Oranžovém kole Nadace ČEZ. „Každý měl možnost strávit na našem kole jednu minutu a svým výkonem přispět na dobrou věc. Na pražskou náplavku přišlo mnoho nadšených sportovců, kteří nelitovali námahy a Oranžové kolo vytěžili na maximum. Jsem ráda, že se podařilo vyšlapat tak vysokou částku,“ konstatovala ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.


Země lidí


Země lidí, o.p.s. je mladá organizace fungující od roku 2010. Zaměřuje se na volnočasové aktivity dětí a mládeže s tělesným a kombinovaným postižením. „Organizujeme víkendové akce a zájmové kroužky pro děti s postižením i bez něj – obě skupiny dětí se tak přirozeně setkávají a učí vzájemné spolupráci. Výtěžek z Oranžového kola v hodnotě 51 143 korun použijeme na financování letního tábora, který pro děti s tělesným a kombinovaným postižením budeme pořádat teď v červenci,“ sdělila členka správní rady Země lidí Kristýna Štaffová.


Společnost „E“


Společnost „E“ založili v roce 1990 rodiče a přátelé osob postižených epilepsií. Jejich cílem je zlepšení postavení osob s epilepsií ve společnosti, podpora jich samotných i celé jejich rodiny. Zaměřuje se na šíření informovanosti, odstraňování strachu a zábran u širokého okolí a rozvoj povědomí o zásadách první pomoci při epileptických záchvatech. „Poskytujeme také odborné sociální poradenství, sociálně aktivizační služby společně s navazujícími fakultativními činnostmi, jako jsou kurzy, pobyty, semináře, kluby nebo sportovní rehabilitace. Výtěžek z Oranžového kola ve výši 50 534 korun použijeme na provoz sociálního podniku Aranžérie – květiny s příběhem, ve kterém naše klienty s epilepsií zaměstnáváme,“ uvedla předsedkyně Společnosti „E“ Alena Červenková.


Foto a zdroj: www.cez.cz

(ewe)Návštěvníci Prague Riverside Crossu šlapali na Oranžovém kole Nadace ČEZ