Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Akce Ukliďme Česko vrcholí, tuto sobotu 16. dubna se můžete zapojit i vy
Akce Ukliďme Česko vrcholí, tuto sobotu 16. dubna se můžete zapojit i vy
Čtvrtek, 14. duben 2016 09:55
Tuto sobotu 16. dubna vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016, foto mzp.cz

Tuto sobotu 16. dubna vyvrcholí celorepubliková úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2016. Od časného sobotního rána budou dobrovolníci po všech koutech země uklízet černé skládky i drobný nepořádek. Aktuálně je na webu organizátorů Ukliďme svět, ukliďme Česko nahlášeno přes 1700 úklidových akcí.Letos se bude uklízet na více než 1700 místech po celé republice, přičemž v tuto chvíli již úspěšně proběhlo na 160 tzv. “předskokanských úklidů” a další se budou konat i v průběhu celého roku. Organizátoři z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ekosmák rozeslali pořadatelům jednotlivých úklidů přes 30 000 párů rukavic a 50 000 pytlů na odpad, z nichž významnou část zajistilo z prostředků Operačního programu ŽP Ministerstvo životního prostředí.

Úklidové akci i letos udělil záštitu ministr životního prostředí Richard Brabec, který se sám do uklízení odpadků na Ústecku zapojí: „Černé skládky osobně vnímám jako celorepublikový problém, který v naší současné legislativě není dostatečně řešen. Proto jsme se na ně zaměřili i v návrhu nového odpadového zákona, u nějž momentálně vypořádáváme připomínky. V tomto novém zákoně dáváme obcím do rukou víc pravomocí pro boj s tímto nešvarem, a díky novým legislativním nástrojům by mohly také obce čerpat dotace na odstranění černých skládek z prostředků Ministerstva životního prostředí. Rád také osobně podpořím i chystanou dobrovolnickou akci, v sobotu budu uklízet od 9 hodin v Terezínské kotlině v Litoměřicích. Chtěl bych poděkovat všem dobrovolníkům, kteří se do společného úklidu po celém Česku zapojí a přispějí ke snížení počtu černých skládek u nás.“

Webové stránky akce Pojďte s námi uklidit Česko!, kde se můžete dozvědět více informací nebo zapojit do úklidu: www.uklidmecesko.cz. Můžete se například i zapojit do mapování černých skládek.

Zdroj a foto: MŽP ČR(zem)Akce Ukliďme Česko vrcholí, tuto sobotu 16. dubna se můžete zapojit i vy