Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Dnes se v Praze slavnostně otevírá nové Obchodní centrum Quadrio u metra Národní třída
Dnes se v Praze slavnostně otevírá nové Obchodní centrum Quadrio u metra Národní třída
Pátek, 31. říjen 2014 07:42
Quadrio_logo_zdrojCPI.jpg

Dnes, v pátek 31. října 2014 dopoledne, se otevírá nové polyfunkční centrum Quadrio (dříve Copa centrum), které vyrostlo přímo u stanice metra Národní třída na rohu ulic Spálená a Purkyňova. Návštěvníky čeká podle informací centra Quadrio přes 60 obchodů, restaurací a služeb i také několik akcí pořádaných při příležitosti otevření centra.


Při příležitosti otevření svého nového knihkupectví připravil například Neoluxor v Quadriu hned dvě autogramiády a to v pátek 31.10.2014 od 16:00 autogramiádu Michala Viewegha a v pondělí 3. 11. 2014 od 17:00 autogramiádu českého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha. Kavárna Café Level&Bar Quadrio pořádá zase tento pátek 31. října slavnostní otevření kavárny od 18,30 hodin a některé prodejny nabízejí svým zákazníkům zajímavé slevové akce.

Quadrio centrum Praha, zdroj facebook.com/centrumquadrioV centru Quadrio mají být otevřeny tyto obchody a služby: 5ásec, Albi, Bag&Bag, Beny, Billa, Blue Style, Bonzaj, Calzedonia, CCC, Cocco, Dermacol, DM drogerie, Don Pealo, Eiffel Optic, Elvia-PRO, Era, Euronics, Exchange, Gabor, Gorgeous, HM Studio, Kara, Klier, Kooperativa, Kratochvílovci, Květiny Novák, Le Chocolat & Vin, Lékárna, M2 Shoes, Musicland, Nailounge, Nanu-Nana, Neckermann, Neoluxor, Oxalis, Papírnictví, , Paradox, Pet Center, Promod, Sanetta, SCANquilt, Sephora, Sparky's, Storm, Tescoma, Tchibo, Vitaland a Yves Rocher.

Na návštěvníky také čekají restaurace a kavárny Cukrárna Apetit, Čaje Bubbleology, Freshbar Fruitisimo, Icebar Fruitisimo Ice Cream, Kavárna Café Level, Kavárna Pauseteria, Restaurace L Bistro a Polpo.

Quadrio nabízí rezidentům a nájemcům podzemní parkování s kapacitou 250 aut a vjezdem z ulice Vladislavova. Nákupní galerie zaujímá dvě podzemní a dvě nadzemní podlaží s obchody o celkové ploše 8 500 m2. V dalších nadzemních podlažích vyrostly špičkové kanceláře o celkové ploše 16 400 m2. Na střeše nejvyššího osmého podlaží vznikne prostorná terasa s fantastickým výhledem na celou Prahu. Projekt počítá i s luxusním bydlením v samostatně stojícím bytovém domě.

Historie centra Quadrio


Výstavba nového centra započala v roce 2012 a obnášela uzavření stanice metra Národní třída, zbourání původního vestibulu metra a celkovou rekonstrukci místa u obchodního domu Tesco My, kdysi Obchodní dům Máj. Reakce veřejnosti na toto uzavření a demolici stanice metra a okolí kvůli výstavbě nového polyfunkčního centra nebyla příliš příznivá, nicméně plánovaný dvouletý termín výstavby se povedlo dodržet.

Veřejnosti ale i nadále vadí, že v Praze vyrostlo další polyfunkční centrum s obchody a kancelářemi, přestože je v centru Prahy velkých obchodů a kancelářský prostor dostatek.

V polovině února 2013 také odkoupila investiční a developerská skupina CPI Group zbývající podíl v projektu COPA Centrum Národní od švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského. Stala se tak jediným vlastníkem projektu, který také okamžitě přejmenovala na multifunkční komplex QUADRIO. CPI Group se do administrativního a nákupního projektu zapojila již v létě 2011, kdy od Interco Holding GmbH odkoupila 50% podíl v developerské firmě COPA Centrum Národní, s.r.o. a stala se partnerem společnosti Pawlowski AG.

V září 2014Quadrio oslavilo kolaudaci slavnostním sázením stromů


Ředitel developmentu CPI Property Group Igor Klajmon společně se starostou MČ Praha 1 Oldřichem Lomeckým a náměstkem primátora hl.m. Prahy Jiřím Nouzou symbolicky zahájili sázení stromů na náměstí před budovou Quadrio na Národní třídě. „Projekt Quadrio se v této části historického centra Prahy 1 významným způsobem podílí na vytváření nového veřejného prostoru. Vzniklé náměstí se zelení, lavičkami a zahradními terasami naváže na systém našich městských pěších zón,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký při vysazení prvního z celkového počtu 19 stromů. „Nejen každý strom, ale každý kousek zeleně má pro zastavěné centrum Prahy velkou cenu. Přidává-li projekt ještě zajímavé řešení veřejného prostoru, vznikne, doufám, místo, které si Pražané i návštěvníci metropole brzy oblíbí,“ řekl náměstek primátora Jiří Nouza. K slavnostnímu aktu došlo jen pár dní poté, co byl objekt úspěšně zkolaudován.

Adresa, kontakty a otevírací doba Quadrio centra


Obchodní centrum Quadrio
Spálená 2121/22, 110 00 Praha 1

Web a facebook
http://quadrio.cz
https://www.facebook.com/centrumquadrio

Otevírací doba

Obchodní centrum a Billa
Po - So 7:00 - 21:00
Ne 8:00 - 21:00

Obchody
Po - So 8:00 - 21:00
Ne 9:00 - 21:00

Doprava - jak se k Obchodnímu centru Quadrio dostanete:
Metro: linka B, stanice Národní třída
Tramvaj: linky 6, 9, 18, 22, 53, 57, 58, 59, 91
Pěšky: Pár minut chůze od Václavského nebo Karlova náměstí.

Zdroj: CPI Group, quadrio.cz a facebook Quadrio

(zem)Dnes se v Praze slavnostně otevírá nové Obchodní centrum Quadrio u metra Národní třída