Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Karlín připravuje jubilejní desátou Noc literatury
Karlín připravuje jubilejní desátou Noc literatury
Úterý, 26. duben 2016 19:05
Karlín připravuje jubilejní desátou Noc literatury

Jubilejní ročník akce Noc literatury, která chce široké veřejnosti přiblížit současnou literární tvorbu, se v Praze 8 uskuteční ve středu 11. května od 18 do 23 hodin. Karlín se rozezní hlasy známých osobností, které budou předčítat ukázky z knih od současných píšících autorů z celkem 21 evropských zemí. Čtení proběhne na netradičních místech Karlína, která většinou zůstávají veřejnosti uzavřená.Literární hepening organizují Česká centra s partnery ve spolupráci s MČ Praha 8. Záštitu nad akcí převzala místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová spolu s primátorkou hl. m. Prahy Adrianou Krnáčovou.


„Je mi potěšením, že můžeme letošní jubilejní 10. ročník Noci literatury hostit na území naší městské části. Karlín je pro tuto kulturní událost jako dělaný, a to zejména díky svému geniu loci, jež nabízí kombinaci historické i moderní architektury, kterou můžete v rámci poslechu evropské literatury s námi objevovat,“ řekla při pozvání na akci místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová.


Návštěvníci mohou v průběhu večera navštívit celkem 21 míst, mezi kterými bude například studio A Českého rozhlasu, kaple a sál prof. Grubera v Invalidovně, Negrelliho viadukt, budova Economia, Danube house, Aerohouse nebo Kotelna 55 a další zajímavé objekty. Pořadí míst není striktně dáno a je na posluchačích, které a kdy navštíví. Ukázky začínají v 18 hodin a opakují se v půlhodinových intervalech až do skončení akce hodinu před půlnocí.


Projekt Noc literatury 2016 navazuje na devět předcházejících ročníků a opět netradičním způsobem přiblíží veřejnosti současnou evropskou literaturu prostřednictvím veřejných čtení. Jako každý rok i letos je ambicí projektu objevit pro posluchače, ale i „Karlíňáky“, netradiční místa, která by si běžně s literaturou nespojili. Projekt se koná v předvečer zahájení největšího knižního festivalu v zemi – Světa knihy. Kompletní program akce naleznete zde na stránkách MČ Praha 8.


Zdroj a úvodní foto: praha8.cz, Petr Našic

(zmk)Karlín připravuje jubilejní desátou Noc literatury