Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Otevřely se první výdejny parkovacích oprávnění
Otevřely se první výdejny parkovacích oprávnění
Úterý, 03. květen 2016 14:56
Otevřely se první výdejny parkovacích oprávnění

V pondělí byly zatím zkušebně uvedeny do provozu dvě výdejny parkovacích oprávnění pro nové zóny placeného stání na území hlavního města, konkrétně v městských částech Praha 5 a 6. Do ostrého provozu půjdou výdejny zhruba v polovině května 2016, kdy bude zahájen i prodej parkovacích oprávnění.Nový provoz si prohlédl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek. „Rezidenti a abonenti dotčených městských částí si budou moci karty zakoupit v předstihu, aby se pak vyhnuli frontám. Nemusí se obávat platnosti, která bude počítána až od data spuštění provozu zón placeného stání,“ uvedl.


Vzhledem k přísně stanoveným termínům pro realizaci je možné již nyní říci, že zóny placeného stání budou podle nové koncepce uváděny do provozu od druhé poloviny srpna až do září na městských částech Praha 3, Praha 5, Praha 6 a Praha 8. Pro městské části Praha 4 a Praha 9 budou po projednání připomínek těchto městských částí k Nařízení hl. m. Prahy vypracovány nové projekty organizace dopravy v klidu. Zprovoznění zón placeného stání bude v těchto městských částech následovat, v současnosti však není možné stanovit jejich termíny.


Na území pilotních projektů zón placeného stání na Praze 5 a Praze 6 je nové dopravní značení prozatím zneplatněno. Zóny placeného stání budou na těchto městských částech uváděny do provozu v uvedených termínech jako celek. „Praha 6 je v současné chvíli po materiální i personální stránce na spuštění projektu plně připravena. Pro místní občany je navíc k dispozici již několik měsíců informační kancelář, kde se mohou dozvědět veškeré potřebné informace,“ dodal Martin Polách, zástupce starosty Prahy 6 zodpovědný za problematiku dopravy.


Zdroj, úvodní foto: praha.eu, P. Z.

(zmk)Otevřely se první výdejny parkovacích oprávnění