Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Policii se podařil parádní majstrštyk!
Policii se podařil parádní majstrštyk!
Pátek, 15. listopad 2013 18:19
 Policii se podařil parádní majstrštyk!

Objasnit vraždu skoro po dvaceti letech a jen měsíc před jejím promlčením – to už je pořádný úspěch! A přesně takový kousek se podařil členům speciálního pracovního týmu Tempus, který se zabývá neobjasněnými zločiny z minulosti. Tým pracuje od března a již se mu podařilo vyřešit vraždu z roku 1993. Bude takových úspěchů víc?


Práce PČR na místě činuSpeciální pracovní tým Tempus byl zřízen na policejním prezídiu při Úřadu služby kriminální policie v březnu 2013. Od začátku bylo jeho úkolem jediné: pokusit se znovu, za použití dnešních moderních metod, vyřešit některé případy z minulosti, které byly spáchány na našem území. Mnohým z těchto případů chybělo k uzavření jen málo. A tak se policisté pustili do práce.


Kapitální úlovek!


Během několika měsíců intenzívní policejní práce se policistům z týmu Tempus podařil kapitální kousek! Vyřešili případ starý skoro dvacet let. Chyběl jen měsíc a případ by byl promlčen. Pachatelé by za svůj čin nikdy nebyli potrestáni.Ohledání místa činu


O co vlastně šlo?


Vyřešeným případem je vražda z roku 1993. Tehdy byl koncem měsíce listopadu před svým domem nalezen 32letý muž mrtev. Ležel ve svém autě značky Mercedes Benz. Příčinou jeho smrti bylo zastřelení.


Jak to bylo v roce 1993 a nyní?


Případ se tehdy vyšetřoval 18 měsíců, ale nakonec musel být pro nedostatek důkazů proti konkrétní osobě nebo osobám odložen. Po zahájení činnosti speciální policejního týmu Tempus došlo v případu k zásadnímu obratu. Na základě nových poznatků, které se podařilo zjistit policistům z týmu Tempus ve spolupráci s policisty Krajského ředitelství Hlavního města Prahy a Středočeského kraje, byly zatčení 4 muži. DůkazyVšichni zatčení měli svůj podíl na vraždě. Jeden z nich si vraždu dvaatřicetiletého muže objednal, další dva ji za úplatu provedli. Poslední ze čtveřice obžalovaných celý čin vymyslel a naplánoval. Policisté tedy na základě nově zjištěných pozadků sdělili čtyřem mužům ve věku 48, 49, 52 a 53 let obvinění z vraždy.


Policisté chtěli stíhané muže umístit do vazby, ale Okresní soud pro Prahu 4 to neschválil. Obvinění jsou tedy vyšetřováni na svobodě.


Foto: policie.cz

pchjPolicii se podařil parádní majstrštyk!