Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha 5 plánuje nové farmářské trhy, tentokrát více sousedské a v jiné lokalitě
Praha 5 plánuje nové farmářské trhy, tentokrát více sousedské a v jiné lokalitě
Sobota, 11. červen 2016 11:12
Ilustrační foto, Pixabay

Praha 5 chce vlastní farmářské trhy - klidnější, zaměřené více na obyvatele Prahy 5, podporující komunitní život. Rada městské části proto schválila na své schůzi záměr na pronájem pozemku na náměstí 14. října, v okolí kostela sv. Václava. Náměstí 14. října je přitom jen pár desítek metrů od křižovatky Anděl, kde zatím byly farmářské trhy pořádány.Proč by měly na náměstí 14. října vzniknout další farmářské trhy, když se již jedny farmářské trhy mnoho let pořádají na nedaleké křižovatce Anděl? „Chceme kolem kostela klasické farmářské trhy. S možností posedět, dát si kávu, podiskutovat se sousedy, udržovat komunitu,“ říká v tiskové zprávě starosta Prahy 5 Radek Klíma (TOP 09) a dodává: „Trhy doplní ty u Anděla, které jsou přeci jen zamířené na jinou cílovou skupinu. Klidnější trhy kolem kostela nabídnou jiné možnosti, než rušná a vytížená zóna u Anděla.“

Podle vyvěšeného záměru pronajme Městská část Praha 5 pozemek o celkové výměře 330 metrů čtverečních na pořádání farmářských trhů a nejrůznějších doprovodných akcí celkem na čtyři roky. Trhy by zde měly probíhat každý pátek a sobotu a v období Vánoc a Velikonoc vždy třicet dní.

Nabídkové řízení proběhne jako dvoukolové. „V prvním kole zhodnotíme předložené záměry podle jejich atraktivity, v druhém kole budeme hodnotit výši nabízeného nájemného,“ vysvětluje postup radní Pavel Richter (TOP 09). Během prvního kola se hodnotícími kritérii stanou pestrost nabízeného sortimentu, kultura prodeje, anpříklad i vizuální podoba prodejních stánků a jejich rozmístění a také reference. Prodejní stánky například bude muset nájemce zajistit sám, na své náklady.

Záměr ohledně pořádání farmářských trhů již byl zveřejněn na úřední desce Úřadu Městské části Praha 5 a bude vyvěšen až do pondělí 27. června 2016. Do stejného termínu je možné podávat i nabídky. Více je možné nalézt v oznámení záměru na úřední desce úřadu zde: http://www.praha5.cz/cs/uredni-deska-dokument/16083-oznameni-zameru-pronajmu-casti-pozemku-za-ucelem-poradani-farmarskych-trhu.


Plánek náměstí:

Praha 5 chce na náměstí 14. října vlastní farmářské trhy

Zdroj a plánek náměstí: Praha 5
Úvodní foto v článku: Pixabay

(zem)Praha 5 plánuje nové farmářské trhy, tentokrát více sousedské a v jiné lokalitě