Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha 7 bojuje za lepší dopravu, jak bude jezdit tramvaj číslo 12 od září je nejisté
Praha 7 bojuje za lepší dopravu, jak bude jezdit tramvaj číslo 12 od září je nejisté
Úterý, 07. červen 2016 08:29
Tramvaj 14T, foto Dopravní podnik Praha

Radnice Prahy 7 zásadně nesouhlasí a vymezuje se proti návrhům firmy ROPID, které mohou poškodit dopravní obslužnost obyvatel Prahy 7, a po organizaci ROPID požaduje zapracování svých připomínek. Rada Prahy 7 totiž na svém jednání schválila požadavky k navrhovaným změnám linkového vedení Pražské integrované dopravy, které by měly vejít v platnost od září tohoto roku.Jedním z velmi diskutovaných témat je na Praze 7 vedení tramvajové linky číslo 12. V loňském roce na území sedmé městské části proběhly již dvě petiční akce, kdy první podporovala zachování trasy tamvaje č.12 přes Letnou, druhá naopak požadovala návrat této tramvajové linky na nábřeží, kudy jezdila dříve. Další petice za vedení tramvaje číslo 12 přes Letnou byla organizaci ROPID předána na posledním veřejném projednání.

Vedení trasy tramvaje číslo 12 Praha 7 navrhuje ze smyčky Výstaviště směr Nádraží Holešovice, přes Ortenovo náměstí, Vltavskou, Strossmayerovo náměstí a dále po původní trase přes Letenské náměstí a Badeniho ulici.

„Víme, že se názory na to, kudy by linka 12 měla vést, různí. Ani jeden z návrhů ROPIDu však nepočítá se zachováním dvanáctky na stávající trase, tato varianta bohužel není průchodná. Přicházíme tedy s návrhem, který by zajistil vedení dvanáctky z Holešovic na Letnou a Malostranskou a zároveň posílil spojení Letné s Vltavskou,“ doplnil Ondřej Mirovský, zástupce starosty Prahy 7.

"Do připomínek ke změnám jsme se zapracovali dlouhodobé požadavky městské části i nejčastější či nejzásadnější podněty, které nám píší občané či které zazněly na veřejném projednání počátkem května. Za jednu z priorit považujeme zajištění přímého spojení s Bulovkou, která je naší spádovou nemocnicí a dojíždí tam řada lidí, kteří se hůře pohybují. Schůdným řešením by mohlo být například spojení minibusem z Holešovic přímo do areálu nemocnice,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Požadavky MČ Praha 7 ke změnám vedení MHD

- zajistit přímé spojení Prahy 7 do areálu FN Bulovka, např. ve formě midibusové linky
- akceptaci návrhu MČ Praha 7 na vedení trasy linky č. 12
- zachovat současný interval linky č. 17
- zvýšení frekvence linky č.156 na interval 20 minut
- prodloužení linky midibusu č.156 ze stanice Nádraží Holešovice do ulice Za elektrárnou (do zadní části Stromovky) s obsloužením tenisového areálu a Císařského ostrova s konečnou na Nádraží Podbaba
- jízdu všech linek MHD ve spřažených soupravách
- zajištění co největšího počtu nízkopodlažních spojů
- zlepšení mobiliáře u stanice metra Vltavská a Nádraží Holešovice
- zajištění bezbariérového přístupu na všech zastávkách MHD na území Prahy 7

Organizace ROPID plánuje výsledné úpravy tramvajových linek schválit v průběhu června. Na své nové trasy mají tramvaje vyjet od září tohoto roku.

Zdroj: MČ Praha 7
Ilustrační foto: DP Praha


(zem)Praha 7 bojuje za lepší dopravu, jak bude jezdit tramvaj číslo 12 od září je nejisté