Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Řidiči pozor, tento víkend začínají opravy Strahovského tunelu, opravují se i rampy u tunelu Mrázovka
Řidiči pozor, tento víkend začínají opravy Strahovského tunelu, opravují se i rampy u tunelu Mrázovka
Sobota, 11. červen 2016 07:00
Strahovský tunel, ilustrační fotografie TSK Praha

Řidičům se zkomplikuje cesta po Praze - omezí jí jak dopravní opatření ve Strahovském tunelu, tak i oprava ramp u tunelu Mrázovka - nájezdové rampy od ulice Mozartova a sjízdné rampy ve směru na ulici Plzeňskou mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou. Strahovský tunel přitom bude částečně nebo úplně uzavřen během června několikrát.Informace o dopravních opatřeních – Strahovský tunel

Od 11. do 28. června 2016 bude z důvodu pravidelné údržby a kontroly řídícího systému v nočních hodinách omezen provoz ve Strahovském tunelu. Práce budou probíhat po etapách.

Od 11. června do 19. června (tj. 8 nocí) vždy od 23.00 hodin do 05.00 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Smíchov), ve druhé troubě bude zachován původní jednosměrný provoz.

Od 19. června do 27. června (tj. 8 nocí) vždy od 23.00 hodin do 05.00 hodin bude uzavřena střední tunelová trouba (směr Břevnov), ve druhé troubě bude zachován původní jednosměrný provoz.

V noci z 27. června na 28. června bude od 23.00 do 05.00 hodin tunel zcela uzavřen.

Objízdná trasa je navržena po komunikacích: Plzeňská - Podbělohorská - Pod Stadiony - Vaníčkova – Bělohorská.

Práce zajišťuje Technická správa komunikací hl. m. Prahy.


Oprava nájezdové a sjízdné rampy do tunelu Mrázovka

Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) provede opravu povrchu nájezdové rampy do tunelu Mrázovka a sjízdná rampa od Strahovského tunelu směr Plzeňská. Termín realizace je stanoven od soboty 11. června do pondělí 13. června 2016. Součástí akce je výměna živičného krytu vozovky.

Jedná se o souvislou údržbu nájezdové rampy od ulice Mozartova a sjízdné rampy ve směru na ulici Plzeňskou mezi Strahovským tunelem a Mrázovkou (směr Smíchov). V místě pravého jízdního pruhu na sjízdné rampě bude provedena klasická fréza s pokládkou živičného povrchu. V ostatních místech bude provedena pokládka mikrokoberce za studena. Tato technologie je velmi rychlá, nevyžaduje dlouhotrvající dopravní omezení a zároveň se jedná o úspornou metodu v případě, kdy spodní vrstvy konstrukce vozovky nejsou narušeny. Akce bude realizována také v rámci nočních uzávěr Strahovského tunelu.

Objízdná trasa bude značena.

Dopravní omezení - omezení provozu na sjízdné a nájezdové rampě směr Plzeňská naleznete ZDE.

Zdroj: Praha.eu, TSK Praha
Foto: Strahovský tunel, ilustrační fotografie TSK Praha

(zem)Řidiči pozor, tento víkend začínají opravy Strahovského tunelu, opravují se i rampy u tunelu Mrázovka