Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Víkend v Praze – tipy na 11. 6. a 12. 6. 2016. Pestrý víkend s programem pro každého
Víkend v Praze – tipy na 11. 6. a 12. 6. 2016. Pestrý víkend s programem pro každého
Pátek, 10. červen 2016 14:22

Křtiny slůněte budou opravdu slavnostní záležitostí, podobně jako výjimečná možnost navštívit francouzskou diplomatickou misi. Stejně výjimečná je Pražská muzejní noc s úžasným systémem dopravy mezi 80 muzejními budovami v Praze. A je tady ještě řada možností, kde se vaše děti opravdu vyřádí a vy si třeba poslechnete dobrou muziku a ochutnáte víkendové speciality. Nebo vás spíš přitáhne největší motoristická show?Křtiny prvního pražského slůněte

v sobotu

slune Narodilo se 5. dubna v Zoo Praha samici Janitě a už tuto sobotu 11. června se můžete zúčastnit křtin prvního stoprocentně pražského slůněte. Bude to od 10.30 hodin v Údolí slonů a slavnostní akce se kromě ředitele zoo Miroslava Bobka zúčastní řada významných hostů, jako je ministr zahraničí Srílanské demokratické socialistické republiky Mangala Samaraweera, ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek, náměstek ministra zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek, primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová, náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek a další. Kmotrem slůněte pak bude režisér a herec Jakub Kohák. Ve slavnostním programu vystoupí muzikáloví herci divadla Broadway Kamila Nývltová, Michaela Gemrotová a Martin Vojtek. Bohatý doprovodný program pro děti i dospělé nabídne seznámení s výrobou papíru ze sloního trusu i s možností si ho vlastnoručně udělat, vystoupení taneční skupiny Om Dance Akademy, komentovaná setkání u slonů, výrobu sloních masek, ochutnávku cejlonských čajů i srílanských jídel.


Internetové stránky: www.zoopraha.cz


Foto: Petr Hamerník


Výstava Osudy Strakovy akademie

v sobotu

strakovka U příležitosti 240. výročí vzniku nadace hraběte Straky a 120. výročí postavení budovy Strakovy akademie byla včera otevřena fotografická výstava, která prostřednictvím unikátních fotografií mapuje historický vývoj a příběhy tohoto reprezentativního objektu. Ten byl vystavěn v letech 1891 – 1896 podle návrhů architekta Václava Roštlapila. Původně byla Strakova akademie vzdělávací institucí určenou nemajetným synům českých šlechtických rodů, v současnosti je Strakova akademie známa především jako sídlo Úřadu vlády České republiky. Výstava je umístěna v zahradě Strakovy akademie a veřejnosti bude přístupná po tři následující víkendy. Po čtyři následující noci se budova také rozzáří osvětlením v národních barvách. V červenci se výstava přestěhuje na Alšovo nábřeží, v srpnu a září do Nového Města nad Metují, do rodiště hraběte Jana Petra Straky.


Internetové stránky: www.vlada.cz


AVON Pochod 2016

v sobotu

avon Šestnáctý ročník AVON Pochodu projde Prahou v sobotu po poledni. Ze Staroměstského náměstí vyrazí přesně v poledne a zamíří nově na ostrov Štvanice. Růžový AVON Pochod, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa, se díky lidské solidaritě koná každoročně na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Projekt AVON proti rakovině prsu může každý podpořit zakoupením předmětů s růžovou stužkou u své AVON Lady/Gentlemana nebo v růžovém e-shopu . Celý výtěžek z prodeje produktů společnosti AVON putuje na konto iniciativy AVON proti rakovině prsu a tyto finanční prostředky jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti zákeřné nemoci. Do této chvíle se AVONU podařilo vybrat téměř 100 milionů korun!


Internetové stránky: www.zdravaprsa.cz


Foto: wikimedia.org, David Sedlecký


Pražská muzejní noc 2016

v sobotu

muzeumvnoci Třináctá Pražská muzejní noci proběhne v sobotu od 19 hodin do nedělní jedné hodiny po půlnoci. Oblíbená kulturně-prezentační akce propaguje už od roku 2004 činnost muzeí a galerií a nabízí možnost prozkoumat kulturní dědictví metropole v jiném světle. Do Pražské muzejní noci se letos zapojí 52 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 80 objektech. Poprvé se letos zúčastní Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze - historické sídlo Karolinum. Návštěvníci si tradičně užijí i bohatý doprovodný program. Pražskou muzejní noc pořádají Národní muzeum, Dopravní podnik hlavního města Prahy a Asociace muzeí a galerií ČR ve spolupráci s dalšími institucemi. Vstup a doprava autobusy Pražské muzejní noci bude zdarma. Dopravu zajistí deset speciálních autobusových linek, které zájemce dopraví do všech zapojených objektů po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude náměstí Jana Palacha u stanice metra A Staroměstská.


Internetové stránky: www.prazskamuzejninoc.cz


Prahu rozezní barevné tóny festivalu Respect

v sobotu a v neděli

respect Respect Festival 2016 proběhne po oba víkendové dny na louce pod Bruselskou cestou v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích. Kromě opulentní hudební hostiny připravil festival také gastronomický koncert chutí z celého světa. Návštěvníci okusí lahůdky indické, tibetské nebo javánské provenience, prostá chutná jídla kočovné kuchyně i tradiční italské speciality. Připraven je i program pro děti a umělecké instalace. Nejstarší česká přehlídka world music se při svém 19. ročníku vydá na objevnou cestu různými regiony a hudebními žánry. Objeví se například u nás známí Zuco 103 a Attwenger, ale v české premiéře se představí i legendy jako Mahmoud Ahmed nebo objev Respectu festivalu divocí Hudaki Village Band. Návštěvníci festivalu procestují pestré hudební krajiny Etiopie, Egypta, Ukrajiny, Alžírska, Izraele, Francie, Rakouska i Nizozemska. Kompletní program najdete zde .


Internetové stránky: respectfestival.rachot.cz


Motoristická show Legendy 2016

v sobotu a v neděli

legendy Legendy jsou největší česká motoristická show, která spojuje autosalon, motosalon a exhibiční jízdy, umělecké a fotografické výstavy, prezentace klubů, prodejní stánky a prezentace motorsportu dětem a mládeži spolu s bezpečností silničního provozu. Tradiční akce se koná v sobotu a v neděli v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze 8 Bohnicích. Kromě nádherných aut se návštěvníci mohou těšit na exhibiční jízdy, přednášky, autogramiádu osobností i prodejní stánky. Letošní ročník je zaměřen na kabriolety, závodní vozy Škoda, anglické vozy a představí se i expozice Tatra aneb 30 let na Dakaru. Pro rodiny je připravena velká dětská zóna i s občerstvením.


Internetové stránky: www.praha8.cz


Letní den s Nadačním fondem Šestý smysl

v neděli

smysl Druhý ročník sportovně-charitativní akce se bude konat v neděli v areálu fotbalového hřiště SK Střešovice v Praze 6 a je zaměřen především na rodiny s dětmi, pro které je v areálu připravena spousta zábavy. Mezi nimi bude žákovský fotbalový turnaj, fotbal v zorbovacích koulích, děti se vyřádí na skákacím hradu či skluzavce nebo trampolíně, chybět nebude ani oblíbený klaun a jeho balonková show a malování na obličej. Rodiče zase určitě zaujme fotbalový zápas celebrit proti týmu nadačního fondu. Návštěvníci se podrobně seznámí s činností Hasičského záchranného sboru Hl. města Prahy, Českého červeného kříže a Městské Policie. V areálu bude k prohlédnutí hasičský vůz CAS nebo historický vůz dobrovolných hasičů s ukázkou použití techniky z 19. století, včetně možnosti jejího vyzkoušení. Letiště Praha předvede ukázku výcviku psů ostrahy letiště. Vrcholnou událostí bude od 17 hodin fotbalový zápas celebrit z Real TOP Praha s Nadačním fondem Šestý smysl. Při loňském zápase mohli diváci fandit osobnostem, jako je Jaromír Bosák, David Novotný, Jiří Babica a další. Výtěžek akce je určen na rehabilitační léčbu devítiletého Jakuba, který má diagnózu dětské mozkové obrny se střední mentální retardací a je na invalidním vozíku.


Internetové stránky: www.nfsestysmysl.cz


Den otevřených dveří a francouzský trh v Buquoyském paláci

v neděli

buquoy V rámci akce Týden France se pro veřejnost v neděli 12. června od 10 do 16 hodin otevře Buquoyský palác. Bude to skutečně výjimečná příležitost navštívit a prohlédnout si dokonale zachovalý klenot barokní architektury. Buquoyský palác, ve kterém od roku 1919 sídlí francouzská diplomatická mise, byl postaven v samém srdci Malé Strany v letech 1736 až 1738. Od první republiky byl místem, kde se tvořily a rozvíjely francouzsko-české vztahy a byl také svědkem pohybu evropských dějin. Pro návštěvníky bude připraven malý průvodce. V zahradě paláce se od 10 do 20 hodin bude konat francouzský trh, který nabídne hudební produkci, zábavu pro děti a několik stánků, kde ochutnáte barbecue, kuskus, ústřice, sýry, palačinky, zmrzlinu nebo jemné pečivo.


Internetové stránky: www.france.cz


Festival Kašpárkohraní

v neděli

kasparkohrani Osmý ročník největšího rodinného festivalu v republice Kašpárkohraní můžete navštívit v pražských Letenských sadech v neděli od 12 do 19 hodin. Letos vaše děti roztančí bejbypunková partička Kašpárek v rohlíku, největší hity jako Když se zamiluje kůň nebo Vadí, nevadí zahraje Jaroslav Uhlíř a chybět nebude ani legendární Jožin z bažin v podání Ivana Mládka a Banjo Bandu. Z přehlídky profesionálních divadelních souborů určitě zaujme interaktivní a jedinečný pouliční průvod Long Vehicle Circus, který propojuje umění chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství. Na programu jsou dále klauniády pod taktovkou Circus Sacra, představení Divadla Mimos a Divadla Tondy Novotného a bublinová show Václava Strassera, který připravil i bublinový workshop, do kterého se mohou zapojit milovníci velkých duhových bublin. Malí návštěvníci se mohou vyřádit na sportovních aktivitách jako skateboarding s mistryní ČR Klárou Kašparovou a těšit se mohou na rugby, golf, florbal, baseball, softball, lakros, slackline, bojová umění, jízdu na koni nebo fotbal zastoupený AC Sparta Praha a dalšími kluby. Kompletní informace najdete zde .


Internetové stránky: www.kasparkohrani.czÚvodní foto: Petr Hamerník

(zmk)Víkend v Praze – tipy na 11. 6. a 12. 6. 2016. Pestrý víkend s programem pro každého