Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Víkend v Praze – tipy na 4. 6. a 5. 6. 2016. Spousta akcí pro děti, ale také něco pro tatínky
Víkend v Praze – tipy na 4. 6. a 5. 6. 2016. Spousta akcí pro děti, ale také něco pro tatínky
Pátek, 03. červen 2016 09:29

Nabídka pro děti je tento víkend tak různorodá, že si tu správnou zábavu vyberou opravdu všechny. Může to být setkání s Malým princem i s atraktivními hvězdářskými přístroji v planetáriu, plavba na gumovém člunu po Šáreckém potoce, nebo setkání s hrdiny Čtyřlístku. Aby to tatínkům nebylo úplně líto, mohou si odskočit do výjimečně otevřené České národní banky nebo na ještě atraktivnější pivobraní plné degustací.Filmový Den dětí v Muzeu Karla Zemana

v sobotu

muzeumkarlazemana Díky poetice Zemanových filmů se můžete v sobotu 4. června spolu s dětmi vrátit do svých mladých let. V bohatém programu se vydáte na dobrodružnou Cestu do pravěku nebo po stopách Vynálezu zkázy, vstoupíte do scény z filmu Karla Zemana nebo se ponoříte do tajů animovaného filmu ve workshopech animace. A pokud splníte alespoň šest z deseti filmových úkolů, čeká vás malá odměna! Po návštěvě muzea můžete navíc nastoupit na loď a užít si 45minutovou komentovanou plavbu po Čertovce a Vltavě.


Internetové stránky: www.muzeumkarlazemana.cz


Dětský den na Štefánikově hvězdárně

v sobotu

stefanikovahvezdarna Vydejte se na průzkum podivuhodných planet a cizích světů, kde najdete zábavu i poučení. Stačí v sobotu od 11 do 18 hodin navštívit Štefánikovu hvězdárnu na Petříně. Malý princ s vámi procestuje zvláštní planety, na kterých potkáte byznysmena, který stále jen počítal hvězdy, nebo zeměpisce, který zas vše zakresloval do svých map, krále, který jej udělal svým vyslancem ve vesmíru, případně domýšlivce, jenž neslyšel nic než slova obdivu. Děti se projdou hvězdárnou i parkem a v cíli na ně bude čekat malý dárek.


Internetové stránky: www.observatory.cz


Foto: wikimedia.org, ŠJů


Česká národní banka otevře své dveře

v sobotu

cnb Bude to při příležitosti 90 let od založení Národní banky Československé. Základním mottem Dne otevřených dveří v sobotu 4. června bude Porovnání činností centrální banky před 90 lety se současností. Návštěvníky čekají tři prohlídkové okruhy. První provede zájemce rozhodujícími místy banky a seznámí je s tím, jak ČNB naplňuje svůj zákonný mandát v oblasti peněžního oběhu, platebního styku a cenové i finanční stability. Návštěvníci si potěžkají zlatou cihlu, navštíví pracovnu guvernéra a zasedací místnost bankovní rady. Druhý okruh nabídne v původním trezoru výstavu Lidé a peníze, která představuje historii vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům. Samostatnou část bude tvořit expozice speciálních útvarů Policie ČR v prostorách garáží.


Internetové stránky: www.cnb.cz


Žižkovské pivobraní na Parukářce

v pátek a v sobotu

pivobrani Na letošní degustaci piva se v pátek a v sobotu na Žižkově představí 30 minipivovarů. V bohaté nabídce, kterou připravila třetí městská část, budou ležáky, portery, speciální bylinná piva, pšeničná, výčepní i kvasnicová. Mezi minipivovary bude Berounský medvěd, Kout na Šumavě, Pivovar kozlíček, Minipivovar Ujkovice - Slepý krtek nebo Biskupický pivovar Gajdoš. Chybět nebude degustační soutěž a divácké hlasování o nejlepší pivovar. V sobotu vystoupí v doprovodném programu kapela Kapriola, uskupení Strahov, formace Žádnej a stálice alternativní a world music scény Jablkoň. Stánky s občerstvením nabídnou pochutiny vhodné ke chmelovému moku ale i pro děti.


Internetové stránky: www.praha3.cz


Festival ambasád Food and Culture

v sobotu

viteznenamesti První festival gastronomie a kultury zemí z celého světa se uskuteční v sobotu od 8 do 16 hodin v rámci Farmářských trhů na Kulaťáku. Pod záštitou 39 ambasád se na padesátce stánků představí gastronomie z celého světa a na pódiu se vystřídá několik zahraničních hudebních a kulturních produkcí. Nebude chybět populární food bloggerka a kuchařka Kamu, která představí kombinaci Vietnamské a Thajské kuchyně s tradičními asijskými bylinkami. Standardní farmářská nabídka zůstane zachována v dolní polovině trhu.


Internetové stránky: www.praha6.cz


Foto: wikimedia.org, Aktron


103. Primátorky Skupiny ČEZ

v sobotu a v neděli

primatorky Během víkendu se na Vltavě představí 1274 veslařů ve 175 posádkách včetně veslařských hvězd, které se už chystají na letní olympiádu do brazilského Ria de Janeira. Pražské primátorky patří mezi nejstarších sportovní závody v celé Evropě. Praha je letos navíc Evropským hlavním městem sportu a Primátorky budou jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí roku. Celý pořad zahrnuje devět závodů v různých kategoriích. Nejatraktivnější je pochopitelně hlavní závod Primátorské osmiveslice, který se pojede v neděli v poledne. Nejlepší podívaná se návštěvníkům nabídne z pražských náplavek a z nábřeží mezi startem u Veslařského ostrova a cílem mezi Železničním a Palackého mostem. Doprovodný program nabídne hudbu, občerstvení, různé sportovní aktivity nebo projížďku na benátské gondole.


Internetové stránky: www.primatorky.cz


Hurá na Petřín!

v neděli

huranapetrin Start i cíl zábavného odpoledne Hurá na Petřín! je u dětského hřiště Hellichova. V neděli od 14 do 19 budou po celém rozkvetlém Petříně na jednotlivých stanovištích pro děti připravené soutěže, mezi kterými nebude chybět vědomostní soutěž, závod na tříkolkách a koloběžkách, skákání v pytli, kreslení pro radost, házení míčků na cíl nebo malování na obličej.


Internetové stránky: www.praha1.cz


Den dětí se Čtyřlístkem

v neděli

ctyrlistek Letošní oslava Mezinárodního dne dětí na Praze 6 se uskuteční v neděli od 10 do 18 hodin v lesoparku Obora Hvězda pod taktovkou slavného Čtyřlístku. Na děti tak čekají maskoti Čtyřlístku, Myšpulínova laboratoř, Fifinčina cukrárna, Pinďovo sportoviště, Bobíkova posilovna, Čtyřlístkový fotokoutek, dovednostní stezka o diplom a odměnu, nebo kvízovka. Ve 14 hodin začíná divadelní představení Čtyřlístek v pohádce a po celou dobu budou připraveny výtvarné dílny, jízda na ponících, malování na obličej a další bohatý program.


Internetové stránky: www.praha6.cz


Dětský den v Šáreckém údolí

v neděli

sarka V neděli od 14 do 18 hodin zažijete s dětmi krásné odpoledne uprostřed přírody v Šáreckém údolí okolo revitalizovaného Šáreckého potoka. Největší atrakcí bude sjíždění potoka na gumových člunech, přecházení klády a chůze po nataženém laně. Ve včelařském stánku místní včelnice Žežulka si děti mohou vlastnoručně označkovat včelí trubce a dozví se spoustu zajímavých věcí o včelách. Vyrobí si megabubliny, zaskáčou v pytlích, užijí si výtvarné dílny nebo žonglovací workshop. Šermíři ze sdružení Ars Dimicatoria je naučí zacházet s šavlí z devatenáctého století a předvedou mistrovské souboje.


Internetové stránky: www.praha6.cz


Festival divadla a hudby Vyšehraní 2016

od neděle

vysehrani 13. ročník festivalu divadla a hudby Vyšehraní 2016 má podtitul Sen noci vyšehradské. Od neděle do 19. června proběhne na Letní scéně multižánrová přehlídka špičkových umělců s pestrým dramaturgickým záběrem pro všechny generace. Uvidíte činohru, muzikál, jazz, folk, country, etnohudbu, rockovou scénu, blues, folklor, písničkáře, alternativní umění, poezii i mluvené slovo. Mimořádným zážitkem bude například koncert skupiny Blue Effect se symfonickým orchestrem v obnoveném projektu Nová syntéza, narozeninový den skupiny Yellow Sisters nebo oslavný koncert Na cestě věnovaný Petru Hapkovi.


Internetové stránky: www.vysehrani.czÚvodní foto: muzeumkarlazemana.cz

(zmk)Víkend v Praze – tipy na 4. 6. a 5. 6. 2016. Spousta akcí pro děti, ale také něco pro tatínky