Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole
Pátek, 10. červen 2016 06:56
Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole

Praha je městem, kde se stále něco děje. Není proto divu, že i nadcházející víkend zde proběhne hned několik společenských a kulturních akcí, které do jisté míry omezí dopravu. Při Pražské muzejní noci, přehlídce a závodu supersportů z celé Evropy Diamond Race, akci AVON proti rakovině prsu i spanilé jízdě skútrů budou policisté dohlížet na veřejný pořádek a situaci v dopravě.


Diamond Race


Letošní ročník Diamond Race proběhne ve dvou víkendových dnech. V sobotu 11. června by měli jeho účastníci dorazit k pražskému hotelu Hilton. V neděli 12. června odtud vyrazí na svou trasu směr Budapešť. Dopravní i pořádkoví policisté budou na tuto akci dohlížet v takzvaně zvýšeném dohledu služby. V praxi to znamená, že policisté především svou hlídkovou činnost v dotčených lokalitách zintenzivní.


Více o akci naleznete na www.diamondrace.cz.


AVON proti rakovině prsu


V sobotu 11. června proběhne v centru Prahy 16. ročník AVON Pochodu. Především řidiči se však v souvislosti s touto akcí musí připravit na omezení v dopravě, které proběhne mezi dvanáctou až čtrnáctou hodinou. Průvod vyrazí ve 12 hodin ze Staroměstského náměstí, projde Kaprovou ulicí na náměstí Jana Palacha, přes Mánesův most, pod úřadem vlády a po nábřeží přes Hlávkův most dojde na ostrov Štvanice, kde proběhne odpolední i večerní program. Po dobu průvodu tak bude úplně uzavřen sjezd z Hlávkova mostu na Bubenské nábřeží a k částečnému omezení dopravy dojde i na samotném Hlávkově mostu. Další omezení provozu pak čekají řidiče na Mánesově mostu, na náměstí Jana Palacha, Dvořákově nábřeží a na nábřeží kpt. Jaroše.


Více o akci naleznete na www.zdravaprsa.cz/avon-pochod.


Skútr Šňůra


S dalším omezením dopravy se mohou řidiči setkat při spanilé jízdě všech skútrů, která bude zahájena v sobotu 11. června v 10 hodin. I tato akce se uskuteční v centru metropole. V tomto případě by nemělo být dopravní omezení nijak zásadní, nemělo by se jednat o uzavírky, ale především o omezení plynulosti silniční dopravy dopravními policisty. Omezení by měla trvat pouze nezbytně dlouhou dobu, která bude potřebná pro projetí například křižovatek a dalších komunikací, na které je spanilá jízda naplánována.


Více o akci naleznete na www.skutrsnura.cz/13-snura-2016.html.


Pražská muzejní noc


V rámci 13. ročníku Pražské muzejní noci, která se uskuteční v sobotu 11. června, vypraví Dopravní podnik hl. m. Prahy do ulic 10 speciálních autobusových linek, které účastníky dopraví do všech zapojených objektů. Cestující využívající tramvajovou linku č. 17 musí počítat s tím, že od 18:15 hodin až do ukončení denního provozu bude v úseku Čechův most – Staroměstská obousměrně odkloněna přes zastávku Malostranská. I na řidiče čeká v souvislosti s touto akcí dopravní omezení. Od cca 18:15 hodin do 1:00 hodin bude v ulicích 17. listopadu (úsek Kaprova – Pařížská) a Dvořákovo nábřeží (úsek nám. Curieových – Na Rejdišti), včetně spojovacích ulic Na Rejdišti a Břehová zcela vyloučena individuální automobilová doprava.


Více informací naleznete na www.dpp.cz/pmn-2016 nebo na www.prazskamuzejninoc.cz.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.policie.cz

(ewe)Víkendové akce omezí dopravu v centru metropole